b_0_150_16777215_0_0_images_2023-2024_240405-charytatywny-dla-marcelka_240405-dla-marcelka-pl-900.jpg

W 2022 roku pomagaliśmy wspólnie Marcelkowi (jeszcze raz bardzo dziękujemy!), ale potrzebne są kolejne operacje i - co za tym idzie - środki finansowe.

Z całego serca dziękuję Wam za całe okazane dotychczas dobro! To między innymi dzięki Waszemu wsparciu możliwa była operacja stópek Marcelka... Niestety, walka o zdrowie synka nadal trwa i po raz kolejny muszę prosić Was o pomoc.

Nasza historia:

Marcelek jest bardzo bystrym i uśmiechniętym chłopcem. Niestety, od urodzenia zmaga się z koślawością kolan i stóp, która jest uwarunkowana chorobą genetyczną – dysplazją wielonasadową.

Natychmiast rozpoczęliśmy intensywną rehabilitację. Jednak mimo ciężkiej pracy koślawość wciąż narastała. Nie było więc innego wyjścia – konieczne były dwie skomplikowane operacje. Pokładaliśmy w tych zabiegach całą nadzieję... Niestety, operacje nie przyniosły żadnego efektu.

Załamaliśmy się, a los wciąż nas nie oszczędzał... Parę lat temu po ciężkiej walce z nowotworem zmarł mój ukochany mąż. Troskliwy i cudowny tata Marcelka. W jednej chwili posypało się całe nasze życie. Nagle zostałam sama z dziećmi. W głowie pojawiły się dręczące pytania: co będzie dalej? Jak sobie poradzimy?

Wiedziałam, że bez sprawnej nogi, Marcel będzie niepełnosprawny do końca życia. Każda czynność stanie się dla niego trudna, a niekiedy całkowicie nieosiągalna... Nie mogłam do tego dopuścić.
Po wielu miesiącach poszukiwania pomocy, w końcu pojawiła się nadzieja, która stała się dla nas światełkiem w tunelu. Udało nam skontaktować się z Doktorem Paleyem – światowej sławy ortopedą, który specjalizuje się w leczeniu najcięższych schorzeń rąk i nóg. Doktor już na pierwszej konsultacji zdecydował, że podejmie się operacji obu kolan i stawów skokowych Marcelka. Operacja była bardzo kosztowna, jednak dzięki Waszej pomocy udało się zebrać niezbędne środki, a synek mógł przejść zabieg!

Niestety, walka o sprawność Marcela to długi i wyczerpujący maraton. Synek ma wadę bioderka – jest podwichnięte i niezbędna jest kolejna operacja. Koszty są jednak ogromne i jako samodzielna mama nie jestem w stanie udźwignąć ich w pojedynkę.
Termin operacji jest wyznaczony na 6 sierpnia 2024 roku. Po samym zabiegu mojego synka czekają jeszcze długie tygodnie rehabilitacji. Jest to jednak jedyna szansa na sprawność i lepsze funkcjonowanie Marcelka w przyszłości.

Dotychczasowe leczenie synka, specjalistyczny sprzęt, wizyty u specjalistów, rehabilitacje – to wszystko już dawno wyczerpało nasze oszczędności. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o wsparcie... Każda wpłata to krok w stronę zdrowia Marcelka.

Justyna, mama

Dlatego jeszcze raz zwracamy się z prośbą:

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie,

Współorganizator: Dom Kultury LSM

zapraszają:

KONCERT CHARYTATYWNY DLA MARCELKA

5 kwietnia 2024r. (piątek), godz. 17:30,
Dom Kultury LSM, Lublin, ul. K. Wallenroda 4a

W programie:

• występy zespołów tanecznych i muzycznych MDK "Pod Akacją" w Lublinie
  • licytacja prac plastycznych profesjonalnych artystów plastyków
  • licytacja prac plastycznych przygotowanych przez uczestników zajęć w MDK "Pod Akacją"

ponadto:

• loteria fantowa - każdy los wygrywa!
  • kiermasz plastyczny
  • kiermasz kulinarny
  • partyjka szachowa

POMÓŻMY MARCELKOWI SPRAWNIE CHODZIĆ!

Potrzebna kolejna operacja ortopedyczna w Paley European Institute

Całkowity dochód z Koncertu będzie przeznaczony na leczenie Marcelka, podopiecznego Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO", 77-400 Złotów, Stawnica 33a, www.fundacja-sloneczko.pl

a także przez:

PATRONAT MEDIALNY: