b_0_150_16777215_0_0_images_2023-2024_240322-grodzka-11-premiera_240322-grodzka11-plakat-800-1.jpg

Ochronka dla Sierot i Starców została utworzona w 1862 roku przez Gminę Wyznaniową Żydowską w celu roztoczenia opieki nad potrzebującymi sierotami i osobami starszymi. Siedzibę zlokalizowano na Starym Mieście przy ulicy Grodzkiej 11. Pod wskazanym adresem placówka funkcjonowała do 24 marca 1942 roku, kiedy Niemcy dokonali jej likwidacji, mordując dzieci i starców. (źródło: https://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/ochronka-na-grodzkiej-11-funkcjonowanie-i-likwidacja/)

Spektakl "Grodzka 11" Teatru NOTOCO Supełki pod kierunkiem Moniki Nitkiewicz-Mitrut porusza historię tej przedwojennej ochronki, która mieściła się w dzisiejszej siedzibie głównej MDK "Pod Akacją".

Premiera odbyła się w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN" przy ul. Grodzkiej 21 w Lublinie 22 marca 2024r. o godz. 18:00.

• scenariusz i reżyseria: Monika Nitkiewicz-Mitrut
  • muzyka: Piotr Tesarowicz
  • obsada: Lena Balwicka, Debora Bojarska, Pola Borkowska, Rozalia Karska, Hiacynta Kossowska, Aleksandra Michaluk, Kamila Nowicka, Maja Pielecha, Dominika Walczewska

ZDJĘCIA w albumie (nowe okno) [Fot. Andrzej Strzempioł]