b_0_150_16777215_0_0_images_prac_nitkiewicz-mitrut_zajecia-teatralne-nitkiewicz-mitrut-prac.jpg

Nauczyciel prowadzący:
Monika Nitkiewicz-Mitrut

Godziny zajęć:

• czw.: 16:00 - 20:00
  • pt.: 14:30 - 20:00

Grodzka 11

Zapraszamy dzieci i młodzież do nowo powstających grup teatralnych: NOTOCO Supełki, NOTOCO Akacja pod kierunkiem Moniki Nitkiewicz-Mitrut.

Podczas zajęć uczestnicy wezmą udział w fascynującym procesie tworzenie autorskiego spektaklu, na którego kształt i wygląd będą mieli aktywny wpływ. Prowadząca czerpie z estetyki teatru altermatywnego, wizji, ruchu i słowa, ale przede wszystkim, jako pedagożka teatru podąża za grupą, bacznie wsłuchując się w to, co mają do powiedzenia młodzi ludzie.

Monika Nitkiewicz-Mitrut - portret Monika Nitkiewicz - Mitrut - instruktorka i pedagożka teatru, polonistka, plastyczka.

Absolwentka filologii polskiej KUL i UMCS, podyplomowej plastyki na Uniwersytecie Rzeszowskim, IKK Teatr w Mazowieckim Instytucie Kultury i Sztuki oraz studiów podyplomowych Pedagogika Teatru na Uniwersytecie Warszawskim. Nauczycielka języka polskiego i plastyki w szkole podstawowej. Pracuje w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, gdzie prowadzi od 2011 r. Amatorski Teatr NOTOCO, skupiający grupy dziecięce, młodzieżowe i seniorów, który zdobywa nagrody na przeglądach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Monika Nitkiewicz - Mitrut tworzy spektakle autorskie odwołujące się do aktualnych problemów społecznych, często trudnych i stanowiących tabu, takich jak wykluczenie, problemy psychiczne, trudne relacje międzypokoleniowe czy molestowanie. W swojej działalności czerpie z estetyki teatru alternatywnego, łącząc elementy wizji, ruchu, tańca i teatru plastycznego. Angażuje się w "wychowanie do teatru" poprzez happeningi, akcje uliczne, prowadzenie warsztatów teatralnych oraz kontynuację organizacji Kraśnickich Spotkań Teatralnych - przeglądu spektakli autorskich.

Od 2019 roku jest aktorką Latającego Teatru Kantorowi, zagrała w spektaklach:

- "Źródło" (2019) reżyseria Leszek Mądzik;
- „Gość specjalny” (2019) reżyseria zespołowa LTK;
- „WAŻNE OKNO. Hommage dla Marii Stangret” (2020) reżyseria Paweł Passini;
- „Kantor tu jest” (2021) reżyseria Magdalena Miklasz
- „Jak obmyśliłem świat” (2022) reżyseria Magdalena Miklasz/Anna Stela
- „Kieszenie pełne wspomnień” (2023) reżyseria Joanna Gerigk

Za swoją teatralną działalność Monika Nitkiewicz - Mitrut otrzymała w 2017r. Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego w dziedzinie twórczości artystycznej i wyróżnienie w 2022r., a w 2019 została stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego.

Teatr NOTOCO na Facebooku

Teatr NOTOCO na Instagramie