b_0_150_16777215_0_0_images_2023-2024_240315-czech-recyt-og_czech-24-podsumowanie-intro.jpg

14 marca 2024 roku w MDK "Pod Akacją" odbyły się eliminacje XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza pod honoroaym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Komisja w składzie:

• Wojciech Rusin (przewodniczący jury) - aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie,
  • Jerzy Kurczuk - aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie,
  • Łukasz Jemioła - wokalista, gitarzysta, twórca piosenek i nauczyciel muzyki,
  • Edyta Madej - sekretarz, MDK „Pod Akacją” w Lublinie,

po wysłuchaniu 9 recytatorów i 2 wykonawców poezji śpiewanej z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych, placówek wychowania pozaszkolnego zakwalifikowanych do udziału w eliminacjach ogólnopolskich postanowiła przyznać:

NAGRODY LAUREATA:

W KATEGORII RECYTACJI:

• Maksymilian Artecki - IV Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej, naucz. Joanna Ostrowska,
  • Julia Musiejuk - II Liceum Ogólnokształcące w Świdniku, naucz. Katarzyna Mądrachowska.

W KATEGORII POEZJA ŚPIEWANA

• Hanna Radczuk, Zuzanna Stolarska - II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku, Naucz. Katarzyna Mądrachowska, Jelena Anikiejewa-Poniewozik.

[Fot. Edyta Madej]

W piątek 15 marca 2024r., zgodnie z zapowiedzią na Laureatów konkursu plastycznego czekały warsztaty konstrukcyjno-manualne inspirowane architekturą Starego Miasta w Lublinie pt. "Gdzie jest kogucik?", podczas których młodzi artyści, którzy przybyli na podsumowanie konkursu z różnych stron Polski tworzyli tekturowe płaskorzeźby pod okiem naszych nauczycielek: Iwonny Jedlińskiej i Agaty Fijewskiej-Pajdowskiej.

[Fot. Iwonna Jedlińska]

Następnie w Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Narodowego w Lublinie na Zamku Lubelskim odbył się Koncert Laureatów XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza oraz uroczyste podsumowanie XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Czesława Miłosza”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie!

Rozpoczęło się od powitania i słowa wstępnego, które wygłosiła p. dr Anna Marcińczak, kustosz dyplomowany w Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie. Imprezę prowadziły p. Edyta Madej i p.Renata Adamczewska z Pracowni imprez MDK "Pod Akacją" w Lublinie.

Podczas Koncertu Laureatów przyznano nagrody główne:

• Nagrodę Papierowej Korony, za interpretację utworu Józefa Czechowicza „O matce” otrzymała Wiktoria Czyżak z Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie–Majoracie, przygotowana przez pana Sławomira Żyłkę,
  • Nagrodę Złotej Strofy, za interpretację wiersza Czesława Miłosza „Przypowieść”, zdobył Mikołaj Pęksa ze Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach, przygotowany przez panią Wiolettę Wierzbicką,
  • Nagroda Nuty Człowieczej, za interpretację wiersza Czesława Miłosza „Walc” (muz. Piotr Tesarowicz) powędrowała do Emilii Marzec z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, przygotowanej przez pana Piotra Tesarowicza.

Nagrodę Publiczności otrzymała Emilia Marzec.

Wręczone zostały również nagrody i dyplomy dla Laureatów XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Czesława Miłosza”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY do zwiedzania WYSTAWY POKONKURSOWEJ prac plastycznych nagrodzonych, wyróżnionych i zakwalifikowanych do ekspozycji w konkursie plastycznym - Galeria "Pod Akacją", MDK, Grodzka 11.

Na zakończenie imprezy gratulacje i podziękowania dla uczestników, ich nauczycieli i opiekunów oraz dla wszystkich zaangażowanych w organizację i przeprowadzenie konkursów skierowała p. Dyrektor MDK "Pod Akacją" w Lublinie Agnieszka Walkiewicz-Puła.

ZDJĘCIA (album, nowe okno) >

Miniaturka albumu e zdjęciami z imprezy
Fot. Jakub Nastaj]

Na plakatach, dyplomach, podziękowaniach wykorzystanio prace (lub ich fragmenty) autorstwa:

• IGI MALUGA-BRUS 16 lat - Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, naucz. Kamila Śpiewla-Kasperek (Cz. Miłosz "Przypowieść o maku") - nagroda w kategorii wiekowej ponadpodstawowej (2024),
  • OLGI STAROWNIK 14 lat - Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, naucz. Natalia Prokopiak-Latosiińska (J. Czechowicz "Poemat o mieście Lublinie") - nagroda w gr. wiekowej klas VII - VIII (2024),
  • JULII KONSEK 13 lat - MDK w Rybniku, Pracownia Plastyczna "Creatio", naucz. Aldona Kaczmarczyk-Kołucka (J. Czechowicz "Poemat o mieście Lublinie") - wyróżnienie w gr. wiekowej klas VII - VIII (2018).

GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK!

Logo Kuratora Oświaty w Lublinie