b_0_150_16777215_0_0_images_2023-2024_240315-czechowicz-plastyczny_czech-plast-24-plakat-800-2.jpg

Przedstawiamy wyniki XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Czesława Miłosza" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Komisja w składzie:

• dr hab. szt. Amadeusz Popek – Katedra Grafiki Projektowej i Druku Płaskiego, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie,
  • dr szt. Andrzej Mosio - Katedra Grafiki Warsztatowej, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie,
  • dr Anna Marcińczak – kustosz Muzeum Literackiego im. J. Czechowicza w Lublinie
  • Renata Adamczewska – sekretarz, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie

po uważnym obejrzeniu w dniu 4 marca 2024 roku 282 prac plastycznych nadesłanych z 8 województw postanowiła przyznać 14 równorzędnych nagród oraz 12 wyróżnień równorzędnych w czterech grupach wiekowych. Ponadto do wystawy pokonkursowej zostały zakwalifikowane 34 prace.

Protokół z XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Czesława Miłosza"

Komisja serdecznie dziękuje uczestnikom konkursu i ich nauczycielom za  udział w konkursie oraz przygotowanie wielu ciekawych ilustracji do wierszy Józefa Czechowicza i Czesława Miłosza. Komisja z satysfakcją podkreśla wysoki poziom artystyczny oraz różnorodność wykorzystanych przez dzieci i młodzież technik plastycznych, jak: linoryt, rysunek, malarstwo, pastel, grafika komputerowa oraz techniki mieszane.

Komisja zachęca uczniów do dalszego doskonalenia w dziedzinie plastyki oraz poznawania twórczości poetów polskich. Komisja gratuluje wszystkim sukcesów w tegorocznym konkursie i zaprasza do udziału w jego kolejnej edycji.

Program uroczystego podsumowania XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Czesława Miłosza":

15 marca 2024 r.

• godz. 12.00 - 14.00 - "Gdzie jest kogucik?" (tekturowe płaskorzeźby) - Warsztaty konstrukcyjno-manualne inspirowane architekturą Starego Miasta w Lublinie (MDK "Pod Akacją", ul. Grodzka 11),
  • godz. 15.00 - 15.30 - zwiedzanie Kaplicy Św. Trójcy (Muzeum Narodowe, ul. Zamkowa 9, zbiórka uczestników przy szatni),
  • godz. 16.00 - KONCERT LAUREATÓW XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza.
    Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień Laureatom XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Czesława Miłosza" (Galeria Malarstwa Polskiego na Zamku Lubelskim).

Miejsce wystawy:

• Galeria Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją", ul. Grodzka 11 - wystawa pokonkursowa.

Prosimy o potwierdzenie udziału w warsztatach do 12 marca br.

ORGANIZATORZY:

WSPÓŁORGANIZATOR: