b_0_150_16777215_0_0_images_2023-2024_240328-dzien-teatru_240327-dzien-teatru-intro-2.jpg

28 marca 2024 roku, nazajutrz po dorocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Teatru młodzież z MDK "Pod Akacją" zaprasza na dwa spektakle:

Teatr NOTOCO Supełki:

"Grodzka 11"

• scenariusz i reżyseria: Monika Nitkiewicz-Mitrut
  • muzyka: Piotr Tesarowicz
  • obsada: Lena Balwicka, Debora Bojarska, Pola Borkowska, Rozalia Karska, Hiacynta Kossowska, Aleksandra Michaluk, Kamila Nowicka, Maja Pielecha, Dominika Walczewska

Spektakl "Grodzka 11" porusza historię tej przedwojennej ochronki, która mieściła się w dzisiejszej siedzibie głównej MDK "Pod Akacją".

Czytaj o premierze spektaklu "Grodzka 11" >

Teatr NOTOCO Spektrum Akacja:

"(NIE)WOLNO(ŚĆ)"

• scenariusz i reżyseria: Monika Nitkiewicz-Mitrut
  • muzyka: Maciej Mitrut
  • występują: Jagoda Kwiecień, Katarzyna Kwiecień,, Michał Majewski, Nela Mazur, Martyna Mejnarowicz, Zuzanna Nowak, Kaja Wierzchowiak

Czym, dla młodego człowieka, jest dzisiaj wolność? Czy żyjąc w wolnym kraju odczuwa on jej brak? Czy coś go ogranicza? Gdzie, w czym, a może w kim upatruje wolności i czy właściwie jest tytułowa (NIE)WOLNO(ŚĆ)? Na te teoretycznie proste pytania próbuje odpowiedzieć w swoim spektaklu młodzież z grupy NOTOCO Spektrum Akacja.

28 marca, godz. 18.00, MDK "Pod Akacją" w Lublinie, ul. B. Chrobrego 18

Wstęp wolny.