b_0_150_16777215_0_0_images_2023-2024_240309-ciala-dzien-kobiet_240309-warsztaty-intro.jpg

W sobotę, dziewiątego marca 2024 roku, w MDK "Pod Akacją" odbyły się warsztaty "Dobrze, że jesteś!" prowadzone przez Monikę Nitkiewicz - Mitrut.

Czternastoosobowa grupa uczestników przez półtorej godziny przy użyciu technik teatralnych wybrała się w podróż do spotkania z samym sobą.

Wieczór zakończył pokaz spektaklu "Ciała" w reżyserii Moniki Nitkiewicz - Mitrut i wykonaniu Teatru NOTOCO A2. Młode aktorki: Jagoda Kwiecień i Olga Nitkiewicz, przeprowadziły widzów przez meandry komunikacji z własnym ciałem. W pełnym ruchu, plastycznym spektaklu udały się do źródeł swojej cielesności, kobiecości, mrocznych zakamarków duszy, w których mieszka niejeden potwór. Jedna z uczestniczek podzieliła się z nami refleksją, że "było magicznie i wzruszająco".

Zapraszamy na kolejne wydarzenia z udziałem Teatru NOTOCO!

ZDJĘCIA Z WARSZTATÓW I SPEKTAKLU (nowe okno) >

Teatr NOTOCO A2 pod kierunkiem Moniki Nitkiewicz-Mitrut zapraszał w sobotę 9 marca 2024r.:

• godz. 16.00 - Warsztaty dla dziewcząt i kobiet "Dobrze, że jesteś!" - prowadzenie Monika Nitkiewicz-Mitrut,
  • godz.18.00 - Spektakl Teatru NOTOCO A2 pt.: "Ciała"
    reżyseria: Monika Nitkiewicz-Mitrut
    scenariusz: Monika Nitkiewicz-Mitrut i zespół
    choreografia: Zuzanna Gajewska i Olga Nitkiewicz
    obsada: Jagoda Kwiecień, Olga Nitkiewicz

Co mówi do ciebie odbicie w lustrze? Czy widzisz swoje ciało takie jakie jest naprawdę? A ten głos w twojej głowie, jak często mówi, że cię nienawidzi? Dlaczego twoje ciało i umysł nie mówią tego samego? Dlaczego w to, co przychodzi z zewnątrz, wierzymy bardziej? Pytania można mnożyć, czy uda się chociaż częściowo na nie odpowiedzieć w spektaklu "Ciała"? Bohaterki zabiorą nas w podróż do wnętrza siebie. W podróż do źródeł swojej cielesności, kobiecości, mrocznych zakamarków duszy, w których mieszka niejeden potwór. Czy jesteśmy w stanie tego potwora oswoić, żeby jadł nam z ręki jak wierny pies? I czy tak naprawdę o to w tym chodzi?