W tym roku Rodzinny Turniej Szachowy "O Puchar Piastów" odbył się po feriach, 16 lutego 2024r.

Na starcie stanęło 19 drużyn. Na pierwszej szachownicy, tradycyjnie, zagrały dzieci do 11 lat, zaś na drugiej grali dorośli (czasem był to starszy brat).

Wygrała drużyna "CZEMPIONI", w której zaprezentowali się Maciej Larwa i Bartłomiej Ruszniak, drugie miejsce zajęły "SZALONE SKOCZKI" w składzie Julian i Marcin Smoligowie, za nimi uplasowali się "NINJA CHESS" w składzie Piotr i Tomasz Janowscy.

Zwycięzcy otrzymali puchar ufundowany przez Radę Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją". Rada Rodziców ufundowała też słodki poczęstunek. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, których szata graficzna zaprojektowana przez Jakuba Nastaja oddaje klimat tych zawodów już od prawie 20 lat - turniej zainicjowała, będąca już na emeryturze, mistrzyni szachowa, Pani Irena Kasprzyk, która wychowała w naszej Placówce wielu lubelskich szachistów.

Warto odnotować, że dwoje dzieci wygrało wszystkie swoje partie (nie spotkali się ze sobą w pojedynku): Julek Smoliga i Kuba Kowalski. Także na drugiej szachownicy było dwóch liderów: Bartłomiej Ruszniak oraz Piotr Kapralski.

Turniej przeprowadziły nauczycielki Centrum Edukacji Szachowej, Magdalena Mąka-Polkowska i Zofia Ciechocińska-Miećko.