55. Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej

TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ

29 kwietnia 2022r.

TERMIN PRZESŁUCHAŃ KONKURSOWYCH

12-13 maja 2022r. (czwartek - piątek), godz. 10.00 - MDK „Pod Akacją” w Lublinie przy ul. B. Chrobrego 18.

W sytuacji zamknięcia szkół i placówek nauczania pozaszkolnego przesłuchania recytatorów odbędą się na podstawie nagrań audio-video.

KONCERT LAUREATÓW

11 czerwca 2022r. (sobota), MDK „Pod Akacją” w Lublinie przy ul. B. Chrobrego 18.

CELE TURNIEJU

• popularyzacja literatury dziecięco-młodzieżowej w środowisku szkolnym,
  • budzenie wrażliwości dzieci na piękno języka i bogactwo jego odcieni,
  • wykrywanie uzdolnień w zakresie interpretacji tekstów literackich.

UCZESTNICY

• recytatorzy indywidualni szkół podstawowych i placówek wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego

WARUNKI UCZESTNICTWA

• recytatorzy indywidualni od kl. I - VI w następujących grupach:
    • I grupa - dzieci kl. I- II
    • II grupa - dzieci kl. III – IV
    • III grupa - dzieci kl. V - VI,
  • każda placówka może zgłosić maksymalnie pięciu recytatorów indywidualnych.
  • każdy recytator indywidualny obowiązany jest przygotować jeden utwór: wiersz lub fragment prozy,
  • nie ma możliwości zmiany repertuaru. Czas recytacji do 3 minut,
  • wskazany jest repertuar nie objęty programem szkolnym, odzwierciedlający zainteresowania uczestników Turnieju oraz mieszczący się w możliwościach interpretacyjnych młodych wykonawców w oparciu o teksty autorów tzw. klasyki dziecięcej do autorów współczesnych.

• Jury powołane przez organizatorów dokona oceny wg następujących kryteriów:
    • dobór repertuaru,
    • interpretacja tekstu,
    • ogólny wyraz artystyczny.
  • Najwyższą formą nagrody jest udział w KONCERCIE LAUREATÓW 11 czerwca 2022r.
    • w MDK „Pod Akacją” w Lublinie, ul. B. Chrobrego 18
    • lub w internecie
  • W przypadku nieobecności podczas podsumowania konkursu dyplomy i nagrody można będzie odebrać do końca roku szkolnego lub we wrześniu 2022 r. w MDK, ul. Grodzka 11 (Pracownia imprez).

ZGŁOSZENIA

• Placówki zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o przesłanie zgłoszeń:
    - za pomocą naszego FORMULARZA ZGŁOSZENIA
    - lub pocztą elektroniczną pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. korzystając z  KARTY ZGŁOSZENIA do pobrania i wypełnienia.
  • nieprzekraczalny czas nagrania (recytacji) – 3 minuty.

UWAGA!

• Terminy oraz listy uczestników zostaną opublikowane 6 maja 2022 r. na naszej stronie (www.mdk.lublin.pl)
  • Wyniki konkursu zostaną opublikowane najpóźniej 20 maja 2022r. na naszej stronie (www.mdk.lublin.pl),
  • WERDYKT JURY JEST NIEPODWAŻALNY.

Pobierz regulamin

Pobierz KLAUZULĘ ZGODY na przetwarzanie danych i wykorzystywanie wizerunku uczestnika 55. Wojewódzkiego Turnieju Poezji Dziecięcej

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TURNIEJU!

Wspierane przez iCagenda