W środę 27 kwietnia 2022r. w Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Narodowego w Lublinie na Zamku Lubelskim odbył się Koncert Laureatów XXII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza oraz uroczyste podsumowanie XXI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie!

Rozpoczęło się od powitania i słowa wstępnego, które wygłosiła p. dr Anna Marcińczak, kustosz dyplomowany w Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie. Imprezę prowadziły p. Edyta Madej i p.Renata Adamczewska z Pracowni imprez MDK "Pod Akacją" w Lublinie.

Podczas Koncertu wystąpili wykonawcy, którzy zostali nagrodzeni w eliminacjach ogólnopolskich.

• Nagrodę Papierowej Korony za interpretację "Karnawału" Franciszki Arnsztajnowej otrzymał Stanisław Saba z XXIV Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, naucz. Violetta Budzyńska-Kloc,
  • Nagrodę Złotej Strofy za interpretację utworu Franciszki Arnsztajnowej pt. "Grajek" przyznano Janowi Abramowiczowi z Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaczowie, naucz. Grażyna Bielec,
  • Nagrodę Nuty Człowieczej zdobyła Natalia Dyjak z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie za wykonanie wiersza J. Czechowicza "Przez kresy" do muzyki Piotra Tesarowicza (naucz. Piotr Tesarowicz).

Laureaci otrzymali nagrody pieniężne o wartości 500 zł.

Występ Natalii Dyjak - oglądaj na YouTube

Nagrody finansowe zapewniła Fundacja Teatrikon, nagrody książkowe ufundowało Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie - współorganizatorzy konkursu.

Podczas Koncertu Laureatów wręczono również nagrody, dyplomy i podziękowania młodym plastykom - laureatom XXI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej”. Słowo podsumowania wygłosiła p. dr Ewa Niestorowicz z Katedry Wczesnej Edukacji w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie,

Nagrody i dyplomy wręczali: Wicekurator Oświaty p. Mirosław Wójcik, p. Agnieszka Walkiewicz-Puła, Dyrektor MDK "Pod Akacją" w Lublinie oraz p. dr Ewa Niestorowicz.

Prace nagrodzone, wyróżnione oraz zakwalifikowane do wystawy zostały wyeksponowane w Galerii "Pod Akacją" i "Na Poddaszu" MDK przy Grodzkiej 11.

Więcej zdjęć (109) [Fot. Jakub Nastaj]

XXII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Józefa Czechowicza i XXI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza" były realizowane przy wsparciu finansowym Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Protokół ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego

Wyniki konkursu plastycznego

PATRONAT HONOROWY:

Lubelski Kurator Oświaty - logo

ORGANIZATORZY I WSPÓŁORGANIZATORZY:

Organizatorzy i współorganizatorzy konkursów - logotypy