© Maja Klag, praca nagrodzona

Przedstawiamy wyniki XXI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk.

Komisja w składzie:

• dr hab. Agnieszka Zawadzka – przewodnicząca, Katedra Grafiki Warsztatowej, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie,
  • Ewa Niestorowicz - Katedra Wczesnej Edukacji, Wydział Pedagogiki i Psycholigii UMCS, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie,
  • dr Anna Marcińczak – kustosz Muzeum Literackiego im. J. Czechowicza w Lublinie,
  • Renata Adamczewska – sekretarz, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie

po uważnym obejrzeniu 254 prac plastycznych nadesłanych z 7 województw postanowiła przyznać 21 równorzędnych nagród w czterech grupach wiekowych oraz 19 wyróżnień. Ponadto Komisja zakwalifikowała do udziału w wystawie 64 prace.

Wyniki XXI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej"

Komisja serdecznie dziękuje uczestnikom konkursu i ich nauczycielom za udział w konkursie oraz przygotowanie wielu ciekawych ilustracji do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej. Komisja z satysfakcją podkreśla wysoki poziom artystyczny oraz różnorodność wykorzystanych przez dzieci i młodzież technik plastycznych, jak: linoryt, rysunek, malarstwo, pastel, grafika komputerowa, makrama oraz techniki mieszane.

Komisja zachęca uczniów do dalszego doskonalenia w dziedzinie plastyki oraz poznawania twórczości poetów polskich. Komisja gratuluje wszystkim sukcesów w tegorocznym konkursie i zaprasza do udziału w jego kolejnej edycji.

Uroczyste podsumowanie XXII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej", wręczenie nagród, wyróżnień i podziękowań odbędzie się 27 kwietnia 2022 r. (środa) o godz. 16.00 w Muzeum Narodowym w Lublinie (ul. Zamkowa 9) i będzie połączone z Koncertem Laureatów XXII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza oraz wernisażem wystawy pokonkursowej prac plastycznych.

Wystawa pokonkursowa nagrodzonych, wyróżnionych i zakwalifikowanych do ekspozycji prac plastycznych: Galeria "Pod Akacją" i Galeria "Na Poddaszu", MDK, Grodzka 11.

PATRONAT HONOROWY

Logo Kuratora Oświaty w Lublinie