Wyniki 40. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej.

W dniu 30 marca 2022r. w MDK "Pod Akacją" odbyły się przesłuchania z nagrań audio-video 40. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej.

Komisja w składzie:

• Anna Marcińczak - polonistka, kustosz Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie
  • Jarosław Zoń - dziennikarz radiowy (Polskie Radio Lublin) i recytator
  • Piotr Selim - muzyk, pianista, wokalista i kompozytor, wykładowca na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Artystycznym, kierunek Jazz i Muzyka Estradowa
  • Edyta Madej - sekretarz, MDK „Pod Akacją” w Lublinie

Po obejrzeniu nagrań audio-video w dniu 30 marca 2022 r. 50 recytatorów oraz 2 podmiotów z poezji śpiewanej z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych i placówek wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego postanowiła przyznać nagrody, a tym samym zakwalifikować do eliminacji ogólnopolskich następujących wykonawców:

PROTOKÓŁ

Wszyscy nominowani laureacci będą reprezentować województwo lubelskie w eliminacjach XXII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza, które odbędą się formie cyfrowej na podstawie nadesłanych nagrań audio-video.

Lista laureatów eliminacji ogólnopolskich zostanie opublikowana 14 kwietnia 2022 r.

Koncert Laureatów XXII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. J. Czechowicza odbędzie się 27 kwietnia 2022 r. w Muzeum Narodowym w Lublinie

Wręczenie dyplomów i upominków dla osób nagrodzonych i wyróznionych w etapie wojewódzkim odbędzie się podczas Koncertu Laureatów.

Szczegółowy program uroczystości zostanie opublikowany wraz z wynikami etapu ogólnopolskiego.