b_0_150_16777215_0_0_images_2021-2022_220401-rozbuj-czib-wystawa_220401-cz-i-b-pl-800.jpg

Zapraszamy na wystawę prac śródsemestralnych wykonanych w technice linorytu przez członków grupy artystycznej Rozbuj, którzy studiują w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie w Katedrze Grafiki Warsztatowej pod kier. dr hab. Agnieszki Zawadzkiej i dr hab. szt. Adama Panka:

CZERNIĄ I BIELĄ

Wernisaż wystawy odbył się 1 kwietnia 2022 roku o godzinie 18.00 w Galerii "Pod Akacją", MDK, Grodzka 11.

[Fot.: Kamil Łysiak oraz studenci IWA]

Autorzy prac: Emilia Ryba, Karolina Król, Klaudia Puławska, Maciej Matyjaszek, Magdalena Kotowska, Maria Nowicka, Sylwia Kucharczyk.

Rozbuj. Grupa studentów I roku grafiki, których połączyła miłość do wydziałowych automatów.
Któregoś razu, podczas picia kawy, gorącej czekolady, czy innych pysznych trunków, zamarzyło nam się utworzyć kolektyw. Została jeszcze kwestia nazwy.
Podczas jednej z wielu rozmów zdaliśmy sobie sprawę, że to „rozbój” jest idealną nazwą dla nas. Chcieliśmy, aby słowo nie było oczywiste i nie miało polskich znaków. Zmiana jednej literki o wszystkim zadecydowała. Utworzyliśmy „rozbuj”.
Oprócz zainteresowania grafiką warsztatową, którą polubiliśmy już po pierwszych zajęciach, hobbystycznie pasjonujemy się szeroko pojętą kinematografią, a niektórzy z nas współtworzą spotkania Dyskusyjnej Grupy Filmowej „ODYSEJA FILMOWA” pod kierunkiem Anny Borowskiej w MDK „Pod Akacją”.