b_0_150_16777215_0_0_images_2020-2021_210315-czechowicz-recytatorski_210316-konc-laur-czech-online.jpg

16 marca o godz.16:00 zaprezentowany został Koncert Laureatów XXI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza online.

Można zapoznać się z wykonaniami poezji Józefa Czechowicza i Julii Hartwig wyłonionymi przez jury konkursu w składzie: Barbara Michałowska-Rozhin, Przemysław Gąsiorowicz oraz Łukasz Jemioła:

Każdy z Państwa mógł oddać głos - wykonanie, które zebrało najwięcej Państwa "reakcji" otrzymało Nagrodę Publiczności.

20 marca 2021r. odbyła się Gala Finałowa online, którą można obejrzeć na Facebooku - RE:cytujemy Czechowicza oraz kanale youtube Fundacji Teatrikon

PROTOKÓŁ Z ELIMINACJI OGÓLNOPOLSKICH XXI KONKURSU RECYTATORSKIEGO IM. JÓZEFA CZECHOWICZA
z dnia 9 marca 2021r.

Komisja w składzie:

• Barbara Michałowska-Rozhin - aktorka, logopeda, mistrz kultury żywego słowa
  • Przemysław Gąsiorowicz – aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie
  • Łukasz Jemioła- muzyk, wokalista, gitarzysta, autor tekstów
  • Edyta Madej - sekretarz, MDK „Pod Akacją” w Lublinie

po wysłuchaniu 32 recytatorów i 4 wykonawców poezji śpiewanej z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych, placówek wychowania pozaszkolnego zakwalifikowanych do udziału w eliminacjach ogólnopolskich postanowiła przyznać:

TYTUŁ LAUREATA / LAUREATKI KONKURSU OTRZYMUJĄ:

1. Julia Wojewoda - Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie, naucz. Sebastian Jakimiuk
  2. Gabriela Pikuła - Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, naucz. Katarzyna Grudzień
  3. Maciej Radomyski - Łukowski Ośrodek Kultury, naucz. Sławomir Żyłka
  4. Kacper Siwiak - XXI Liceum Ogólnokształcące w Lublinie,naucz. Grażyna Krzemińska
  5. Adrian Krzych - Miejski Dom Kultury w Lubaczowie, naucz. Grażyna Bielec
  6. Aleksandra Kamińska - Szkoła Podstawowa w Kleszczowie, naucz. Katarzyna Jabłońska

NAGRODY GŁÓWNE:

1. Nagrodę Papierowej Korony oraz 500 zł, za interpretację utworu Józefa Czechowicza Przemiany - Dominice Rodzoś z Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”, przygotowaną przez panią Katarzynę Grudzień
  2. Nagrodę Złotej Strofy oraz 500 zł, za interpretację wiersza Julii Hartwig Jazz Weteranów Janowi Abramowiczowi z Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie, przygotowanemu przez panią Grażynę Bielec
  3. Nagrodę Nuty Człowieczej oraz 500 zł, za interpretację Kantyleny dla gór Julii Hartwig Weronice Dębskiej z Jasielskiego Domu Kultury, przygotowanej przez panią Ewę Grzebień

Zostały także przyznane wyróżnienia dla:

W KATEGORII RECYTACJA

1. Malwina Bator - XV Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, naucz. Dominika Jarosz.
  2. Anna Lipińska - Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie, naucz. Sławomir Żyłka.
  3. Przemysław Nowicki - Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, naucz. Małgorzata Zielińska.
  4. Gabriela Ługowska - Miejski Dom Kultury w Lubaczowie, naucz. Grażyna Bielec.
  5. Jonatan Maciejewski - Jasielski Dom Kultury, naucz. Helena Gołębiowska.
  6. Jagoda Maziarska - Brodnicki Dom Kultury, naucz. Aneta Giemza-Bartnicka.
  7. Marlena Szpak - Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, naucz. Agnieszka Kuczała-Kołodziej.
  8. Oliwia Stanisławska - II Liceum Ogólnokształcące w Koninie, naucz. Dorota Kulesa.
  9. Gabriela Stypułkowska - I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku, naucz. Aneta Ewa Kaliściak.
  10. Zuzanna Bernacka - Jasielski Dom Kultury, naucz. Helena Gołębiowska.

W KATEGORII POEZJA ŚPIEWANA

1. Anna Kosior i Laura Łabiga - XXX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, naucz. Izabela Kasperek.

W wyniku głosowania publiczności przyznana została również Nagroda Publiczności oraz bon na 300 zł do wykorzystania we wskazanym sklepie online - nagrodę otrzymuje Julia Wojewoda.

Konkurs został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasto Lublin.