W grudniu 2020 roku Zespół taneczny ARABESKA pod kierunkiem p. Agnieszki Kępki we współpracy z Lubelskim Teatrem Tańca uczestniczył w projekcie "Przestrzenie Sztuki"- TANIEC.

W ramach tego projektu nasze grupy uczestniczyły w trzydniowych WARSZTATACH TANECZNYCH prowadzonych przez p. Ilonę Gumowską - tancerkę, wykładowcę kierunku TANIEC Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Łodzi. W ramach warsztatów nasi tancerze zgłębiali tajniki tańca współczesnego, uczyli się świadomego przenoszenia ciężaru ciała, wykorzystania w tańcu napięcia i rozluźnienia, naturalnego poruszania się w przestrzeni, kontaktu z podłogą oraz improwizacji tanecznej.

Warsztaty odbyły się w MDK "Pod Akacją" i trwały od 9 do 11 XII 2020r.

Również w ramach projektu "Przestrzenie sztuki" powstał videoclip o naszym Zespole, zatytułowany "Taniec-Pasja-ARABESKA".

Oglądaj na Facebooku:

Arabeska - film

Link do filmu na YouTube: https://youtu.be/vtZm2YmBUkQ

Film ten powstał w celu prezentacji przedstawicieli lubelskiego środowiska tanecznego. Nagrania miały miejsce na scenie Centrum Kultury w Lublinie w dniach 12-13 XII 2020r.

Projekt został zorganizowany w ramach Przestrzenie Sztuki Lublin, który był finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Operatorem lokalnym jest Centrum Kultury w Lublinie.