b_0_150_16777215_0_0_images_2023-2024_231201-kopernik-kosmiczne-energie_231201-kopernik-plakat.jpg

1 grudnia 2023r. o godzinie 17:30 w budynku MDK przy ul. B. Chrobrego 18 emanowały KOSMICZNE ENERGIE.

Podsumowaliśmy Konkurs Plastyczny i Fotograficzny "KOSMICZNE ENERGIE" dla uczestników zajęć w MDK "Pod Akacją" zorganizowany z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, w roku ogłoszonym przez Senat RP Rokiem Mikołaja Kopernika.

Część artystyczną stanowił występ solowy Krzysztofa Stryjewskiego, gitarzysty z Pracowni nauki gry na gitarze pod kierunkiem Piotra Tesarowicza.

Laureaci konkursu zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami, odbbył się wernisaż wystawy pokonkursowej.

Imprezę prowadziła Edyta Madej, dyplomy i nagrody wręczały Katarzyna Mądra, kierownik działu muzyki i tańca MDK oraz Urszula Zams, Przewodnicząca Rady Rodziców MDK "Pod Akacją".

Zdjęcia wykonała p. Anna Borowska (Pracownia fotografii artystycznej i użytkowej) oraz Kuba Piątkowski (z Pracowni fotografii tradycyjnej i cyfrowej pod kierunkiem Anny Asyngier-Kozieł).

KLIKNIJ - przejdź do galerii zdjęć (nowe okno):

Kosmiczne nergie - miniatura albumu

W konkursie wzięli udział uczestnicy zajęć w pracowniach:

• Malarstwa i rysunku Iwonny Jedlińskiej,
  • Malarstwa - Ewy Dziekońskiej-Sarlińskiej,
  • Malarstwa, rysunku i witrażu Agaty Fijewswkiej-Pajdowskiej,
  • Malarstwa i grafiki Magdaleny Ciężak,
  • Grafiki i rysunku Katarzyny Niedźwiadek,
  • Makramy - Marii Śwstek-Duda,
  • Artystycznych technik cyfrowych Mariusza Stryjeckiego,
  • Tkaniny artystycznej Natalii Prokopiak-Latosińskiej,
  • Fotografii tradycyjnej i cyfrowej Anny Asyngier-Kozieł,
  • Fotografii artstycznej i użytkowej Anny Borowskiej,
  • Podstaw krawiectwa Eweliny Kruszyńskiej
  • oraz Pracowni plastycznej z elementami historii sztuki Kamili Śpiewla-Kasperek.

Zapraszamy do oglądania wystawy! A oto próbka talentów naszych uczestników: