b_0_150_16777215_0_0_images_2022-2023_230330-czech-plast_czech-plast-23-plakat-900.jpg

4 kwietnia 2023r. w Trybunale Koronnym w Lublinie odbyło się podsumowanie XXII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i poetów lubelskiej grupy REFLEKTOR" i 41. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego poezji J. Czechowicza i poetów lubelskiej grupy "Reflektor" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk.

Wręczenie nagród, wyróżnień i podziękowań połączone było z Koncertem Laureatów 41. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego poezji Józefa Czechowicza oraz wernisażem wystawy pokonkursowej prac plastycznych (Trybunał Koronny oraz Galeria "Pod Akacją" w MDK przy Grodzkiej 11).

Uroczystość zaszczycili swym udziałem oraz wręczali nagrody i dyplomy p. Beata Staniszewska-Brudzisz - starszy inspektor w Wydziale Oświaty i Wychowania UM Lublin, p. Jadwiga Mach - Radna Rady Miasta Lublin, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania UM Lublin, p. Artur Pawłowski - starszy wizytator w Kuratorium Oświaty w Lublinie i p. Agnieszka Walkiewicz-Puła - Dyrektor MDK "Pod Akacją" w Lublinie.

Imprezę prowadziły p. Renata Adamczewska i p. Edyta Madej z Pracowni imprez MDK.

Fot. Jakub Nastaj -  WIĘCEJ ZDJĘĆ >

Podsumowaniu konkursów towarzyszyła kamera TVP 3 Lublin - informacja o wydarzeniu pojawiła się w wieczornej Panoramie Lubelskiej:

Panorama Lubelska - 4.04.2023, godz. 21:30

Chętni Laureaci konkursu plastycznego w godzinach przedpołudniowych mogli wziąc udział w warsztatach plastycznych pt. "Pisanki - malowanki", które poprowadziły p. Iwonna Jedlińska i p. Agata Fijewska-Pajdowska,  nauczycielki plastyki w MDK "Pod Akacją".

Fot. Edyta Madej

Wystawa w Trybunale Koronnym oraz w Galerii "Pod Akacją":

Fot Jakub Nastaj

Wystawę w całości (prace nagrodzone, wyróżnione oraz zakwalifikowane do ekspozycji) można ogądać w Galerii "Pod Akacją" przy Grodzkiej 11 - zapraszamy!

Wyniki Konkursu Plastycznego >

ORGANIZATORZY:

• Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie
  • Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza w Lublinie

PATRONAT HONOROWY:

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk  Logo Kuratora Oświaty w Lublinie