© Maja Klag, praca nagrodzona

Przedstawiamy wyniki XXII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i poetów lubelskiej grupy REFLEKTOR" pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk.

Komisja w składzie:

• dr hab. Barbara Niścior - przewodnicząca, Katedra Rysunku i Malarstwa, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie,
  • dr sztuki Małgorzata Gorzelewska-Namiota - Katedra Intermediów, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie,
  • dr Anna Marcińczak - kustosz Muzeum Literackiego im. J. Czechowicza w Lublinie,
  • Renata Adamczewska - sekretarz, Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie

po uważnym obejrzeniu 312 prac plastycznych nadesłanych z 7 województw postanowiła przyznać 16 równorzędnych nagród w czterech grupach wiekowych oraz 17 wyróżnień. Ponadto Komisja zakwalifikowała do udziału w wystawie 54 prace.

Protokół z XXII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i poetów lubelskiej grupy REFLEKTOR"

Komisja serdecznie dziękuje uczestnikom konkursu i ich nauczycielom za  udział w konkursie oraz przygotowanie wielu ciekawych ilustracji do wierszy Józefa Czechowicza i poetów z lubelskiej grupy REFLEKTOR. Komisja z  satysfakcją podkreśla wysoki poziom artystyczny oraz różnorodność wykorzystanych przez dzieci i młodzież technik plastycznych, jak: linoryt, rysunek, malarstwo, pastel, grafika komputerowa oraz techniki mieszane.

Komisja zachęca uczniów do dalszego doskonalenia w dziedzinie plastyki oraz poznawania twórczości poetów polskich. Komisja gratuluje wszystkim sukcesów w tegorocznym konkursie i zaprasza do udziału w jego kolejnej edycji.

Uroczyste podsumowanie XXII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i poetów lubelskiej grupu REFLEKTOR", wręczenie nagród, wyróżnień i podziękowań odbędzie się 4 kwietnia 2023r. (wtorek) o godz. 16.00 w Trybunale Koronnym w Lublinie (ul. Rynek 1) i będzie połączone z Koncertem Laureatów 41. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego poezji Józefa Czechowicza oraz wernisażem wystawy pokonkursowej prac plastycznych (Trybunał Koronny oraz Galeria "Pod Akacją" w MDK przy Grodzkiej 11).

4 kwietnia w godzinach przedpołudniowych - 11:00-14:00 odbędą się warsztaty plastyczne pt. "Pisanki - malowanki" dla Laureatów Konkursu prowadzone przez p. Iwonnę Jedlińską i p. Agatę Fijewską-Pajdowską w MDK "Pod Akacją", ul. Grodzka 11.

Zapisy chętnych na warsztaty do 31.03.2023r. pod numerem telefonu 532 104 347

ORGANIZATORZY:

• Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie
  • Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza w Lublinie

PATRONAT HONOROWY:

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk  Logo Kuratora Oświaty w Lublinie