b_0_150_16777215_0_0_images_2022-2023_230401-zawitaj-ukrzyzowany_230401-zawitaj-ukrzyzowany-plakat.jpg

W sobotę 1 kwietnia 2023r. odbył się koncert "Zawitaj Ukrzyżowany" w ramach XXIII edycji festiwalu "Wielkopostne Śpiewanie".

W Bazylice Ojców Dominikanów w Lublinie (ul. Złota 9) wystąpiły chóry regionu lubelskiego programu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska:

• Chór LORIEN I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Lublinie, dyr. Katarzyna Kulszew
  • Chór ERGO CANTEMUS! II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie, dyr. Gabriela Czyż
  • Chór KANTYLENA III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, dyr. Małgorzata Nowak
  • Chór COPERNICUS IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie, dyr. Milena Wnuk
  • Chór AKADEMOS HIGH SCHOOL Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego Paderewski w Lublinie, dyr. Elżbieta Niczyporuk
  • Gościnnie Zespół wokalny SINE NOMINE Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, dyr. Izabela Urban

CHÓR DYRYGENTÓW Programu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska

prof. dr hab. Małgorzata Nowak, dr Izabela Urban - kuratorzy regionalni

Fot. Jacek Sadowski -  WIĘCEJ ZDJĘĆ

Koncert "Zawitaj Ukrzyżowany" był niezwykłym wokalnym wydarzeniem, ponieważ wzięło w nim udział ponad stu chórzystów z lubelskich szkół średnich wraz ze swoimi nauczycielami, którzy również stworzyli chór. Wspaniałe głosy, kipiąca młodość wykonawców, charyzmatyczni dyrygenci sprawili, że tradycyjne pieśni okresu Wielkiego Postu wykonane czysto wokalnie zabrzmiały z nową energią. Koncert pokazał, że wciąż jest żywa tradycja śpiewu pieśni a capella i że jest w niej miejsce nie tylko dla ludzi starszego pokolenia, ale przede wszystkim dla młodych wrażliwych wykonawców.

Dyrektorem artystycznym festiwalu była Joanna Głogowska-Szychta.

Koncert jest dostępny na kanale YouTube organizatora:

FILM Z KONCERTU

Koncert - banner

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin oraz Województwa Lubelskiego.

Patronat medialny: Gość Niedzielny, Polskie Radio Lublin, TVP3 Lublin.

Organizatorzy i sponsorzy - logotypy