"Motel, syn kantora"

czwartek, 13 lipiec 2023 17:00 - 18:00
Galeria "Pod Akacją", MDK, Grodzka 11
Strona WWW

W Galerii "Pod Akacją" MDK przy Grodzkiej 11 możemy oglądać wystawę ilustracji do książki "Motel, syn kantora" Szolem Alejchema wykonanych w 1937 roku przez uczniów i uczennice Żydowskiej Szkoły Ludowej im. I.L. Pereca w Lublinie.

W 1907 roku Szolem Alejchem opublikował pierwszy odcinek swojej powieści "Motel, syn kantora". Trzydzieści lat później, na dwa lata przed wybuchem II wojny światowej, pięcioro dzieci z żydowskiej szkoły im. I.L. Pereca w Lublinie przygotowało ręcznie rysowane ilustracje do tej właśnie książki Szolema Alejchema. Na trzydziestu czterech ilustracjach przedstawiły radości i troski swojego literackiego rówieśnika, ale poniekąd sportretowały również siebie i los, który był udziałem wszystkich żydowskich dzieci z Lublina.

Wernisaż: 13 lipca 2023r., godzina 17:00

Galeria "Pod Akacją", Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, ul. Grodzka 11

Kurator wystawy: Piotr Nazaruk, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"

Szczegóły na Facebooku: https://fb.me/e/5vcbkuNqL