ŚWIEŻO MALOWANE

piątek, 21 kwiecień 2023 18:00 - 19:30
MDK "Pod Akacją" w Lublinie, ul. Grodzka 11
Strona WWW

"ŚWIEŻO MALOWANE" - to zbiorowa wystawa prac plastycznych uczestników zajęć w Pracowni plastycznej z elementami historii sztuki Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie pod kierunkiem Kamili Śpiewla-Kasperek.

Uwaga! Świeżo malowane!

Jeszcze prawie mokre, wykonane w ciągu I semestru bieżącego roku szkolnego dzieła utalentowanych uczestniczek i uczestników zajęć artystycznych w Pracowni plastycznej z elementami historii sztuki MDK "Pod Akacją".

W 2019 roku w MDK odbyła się w galerii MDK wystawa prac dwóch grup plastycznych działających pod moim kierunkiem, zatytułowana "Pierwsza, nie ostatnia" i zapowiedziała kontynuację ekspozycyjną...

I stało się. Możemy znów podziwiać reprezentację pracy moich Uczniów. Gratulacje dla młodych artystów, którzy bez przymusu, w serdecznej atmosferze tworzą sztukę, wzajemnie się inspirując i ucząc. Pracują z zapałem, młodsi tworzą we własnym dziecięcym języku, eksperymentują, rozwijają wyobraźnię, ujawniają swą wrażliwość. Zachwycają oryginalnością i świeżością spojrzenia. Dzieła starszych imponują zdobytą już biegłością techniczną, mozolnie wzbogacaną podczas zajęć.

Chciałabym, by moi Uczniowie poznali "supermoce" sztuki, by twórczość artystyczna była dla nich autentyczną i wciąż realizowaną potrzebą oraz niekończącym się źródłem satysfakcji.

Kamila Śpiewla-Kasperek

Autorzy prezentowanych prac:

Weronika Chemperek, Łucja Chmielecka, Nela Chmielecka, Kornelia Gajewska, Malwina Gałecka, Olga Gąsior, Zofia Gąsior, Rosalia Manjon Gomez, Natalia Góra, Wojtek Góra, Zuzanna Góra, Daniel Górski, Oliwia Jaskowiak, Zofia Jezierska, Piotr Kończanin, Maja Kotlarz, Lena Koziarska, Wiktoria Krawczyk, Maria Krzemińska, Alicja Kurowska, Lena Leus, Iwan Malakhov, Anastazja Malakhova, Iga Maluga-Brus, Pola Mróz, Antonina Nowak, Róża Olech, Aleksandra Pawełczak, Anna Pawełczak, Antonina Stępniak, Hanna Syta, Maria Świeczak, Julia Węgłowska, Lidia Zyga, Łucja Zyga, Maria Zyga

Wernisaż wystawy:

21 kwietnia 2023r. (piątek), godz. 18:00,

Galeria "Pod Akacją" i Galeria "Na Poddaszu", MDK, Grodzka 11.

Wspierane przez iCagenda