Maja Kowaluk - Gloriae Natura

maja-kowaluk-intro
piątek, 12 luty 2021 18:00 - 19:00
Galeria "Pod Akacją", MDK, Grodzka 11

Galeria "Pod Akacją" zaprasza na wernisaż wystawy prac plastycznych Mai Kowaluk pt. "Gloriae Natura" - Grodzka 11, piątek 12 lutego 2021r., godz. 18.00.

Prace powstały pod okiem p. Iwonny Jedlińskiej w Pracowni malarstwa i rysunku MDK.

Praca Mai Kowaluk #1 Praca Mai Kowaluk #2 Praca Mai Kowaluk #3 Praca Mai Kowaluk #4

Kilka słów z folderu wystawy:

Natura otacza nas z każdej strony, zachwyca, fascynuje, ujmuje swoją doniosłością. Gloriae Natura czyli po łacinie „chwała naturze” to wgląd w to piękno, w to, co oferuje nam fauna, flora i to, co pozwala nam samym odkrywać świat na co dzień.

„Spójrz głęboko w naturę, a wtedy wszystko zrozumiesz lepiej.’’

MAJA

„Nazywam się Maja Kowaluk i jestem uczennicą IX LO w Lublinie. Na zajęciach rysunku i malarstwa w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” maluję pod okiem Pani Iwonny Jedlińskiej od 5 lat. Tutaj nauczyłam się wszystkiego, co przelewam na papier; tutaj odnalazłam w sobie pasję do tworzenia. Interesuje mnie nie tylko plastyka ale też muzyka, lubię gotować, piec i przynosić do domu najróżniejsze znaleziska z wycieczek po lesie. Możliwe, że w poprzednim życiu byłam wiedźmą.”

• udział w wystawie ,,Lublin oczami młodych artystów” (Lublin 2020)
  • Merit Class Gold w międzynarodowym konkursie „Évora” (Portugalia 2020)
  • udział w wystawie „Zauroczenie” Amelii Filozof (Lublin 2020)
  • Merit Class Silver w międzynarodowym konkursie „Évora” (Portugalia 2019)
  • wyróżnienie w VI Regionalnym Konkursie Plastycznym „Ptaki egzotyczne” (Zamość 2019)
  • wyróżnienie w XVII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Darujmy światu spokój” (Oświęcim 2018)
  • wyróźnienie w Międzynarodowym Konkursie „Évora” (Portugalia 2018)
  • udział w wystawie ,,Ogrody Wyobraźni” w MDK „Pod Akacją” (Lublin 2018)

Zapraszamy (z zachowaniem rygoru bezpieczeństwa)!

Wspierane przez iCagenda