NOC KULTURY 2023 w MDK "Pod Akacją"

nockultury23-intro-1
Imprezy
sobota, 3 czerwiec 2023 - niedziela, 4 czerwiec 2023
MDK "Pod Akacją" w Lublinie, ul. Grodzka 11
Strona WWW

Podczas NOCY KULTURY 3-4 czerwca 2023 MDK "Pod Akacją" zaprasza od godziny 18:30 do budynku przy Grodzkiej 11 na Starym Mieście.

KONCERTY

• godz. 18.30 - Koncert Zespołów Gitarowych MDK pod kierunkiem Piotra Tesarowicza
    Ogródek przy Zaułku Panasa
  • godz. 20.00 - Koncert wokalistów z MDK pod kierunkiem Michała Pastuszaka
    Patio MDK

SPEKTAKLE

• godz. 21.00 - Teatr Supełki
    Spektakl teatralny „Jacek i Placek” według Kornela Makuszyńskiego
    Reżyseria i scenografia - Joanna Franaszczuk-Nowak
    Opracowanie muzyczne - Piotr Tesarowicz
    Sala nr 40 - wejściówki dla 50 osób
  • godz. 22.00 - 1:00 - Teatr Panopticum
    Godz. 22:00 - monodram Marcela Ulewicza pt. „Violetta”
    Godz. 23:00 - Wieczór z Teatrem Panopticum - Fragmenty spektakli i utworów śpiewanych
    - fragment spektaklu „O tym się nie mówi”,
    - performance zespołu debiutantów Teatru Panopticum,
    - koncert utworów śpiewanych ze spektakli teatralnych Teatru Panopticum.
    Reżyseria - Mieczysław Wojtas
    Muzyka - Piotr Tesarowicz
    Sala nr 40 - wejściówki dla 50 osób

• godz. 19.00- 23.00 - Wystawa fotograficzna MAGIA DRZEWA.
    Ekspozycja będzie poświęcona najpiękniejszym i najbardziej charakterystycznym okazom drzewostanu miasta Lublin, które zaprezentuje młodzież z Pracowni Fotografii Artystycznej i Użytkowej pod kier. Anny Borowskiej. Prace  fotograficzne będą wyeksponowane w formie instalacji, która utworzy kształt drzewa.
    Patio MDK
  • godz. 19.00-23.00 - „NATURALNY RYTM BARW”
    Wystawa fotograficzna uczestników Pracowni fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej MDK „POD AKACJĄ” pod kierunkiem Anny Asyngier-Kozieł
    Korytarz MDK
  • godz. 19.00-23.00 - Wystawa prac plastycznych „Piękno w różnorodności"
    Twórczość plastyczna uczestników zajęć w Pracowni Malarstwa i Rysunku MDK „Pod Akacją” pod kierunkiem Iwonny Jedlińskiej
    Galeria „Pod Akacją”
  • godz. 19.00-23.00 - „Lubię Lublin” - grafiki Natalii Jędrzejek z pracowni Rysunku i Grafiki MDK „Pod Akacją” pod kierunkiem Katarzyny Niedźwiadek.
    Ekspozycja jest efektem kilkuletniej pracy młodej artystki, która w swoich grafikach prezentuje wyjątkowe interpretacje najważniejszych zabytków Lublina.
    Galeria „Na Poddaszu”

INSTALACJA

„Łąka kwietna” - instalacją artystyczna inspirowana pięknem przyrody. Dziesiątki kolorowych kwiatów wykonanych z filcu, osadzonych na wiklinowych, podłużnych gałązkach „wyrosną” z okien budynku MDK „Pod Akacją” od strony ul. Grodzkiej.
Autorami instalacji są dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia do trzech pracowni plastycznych MDK:

• Pracowni tkaniny artystycznej Natalii Prokopiak-Latosińskiej,
  • Pracowni plastycznej z elementami historii sztuki Kamili Śpiewli-Kasperek,
  • Pracowni malarstwa i witrażu Agaty Fijewskiej-Pajdowskiej.

Koordynacja projektu: Natalia Prokopiak-Latosińska

Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, wstęp za okazaniem wejściówek (do pobrania na nockultury.pl)

Program wydarzeń w MDK "Pod Akacją" w Lublinie podczas NOCY KULTURY 2023 do pobrania (pdf)

Wspierane przez iCagenda