© Oliwier Mucha

13 września 2022r. w Sali Renesansowej Klasztoru OO. Dominikanów w Lublinie przy ul. Złotej 9 odbyło się podsumowanie Konkursu Plastycznego, Fotograficznego i Literackiego "Klasztor w sercu miasta" oraz otwarcie pokonkursowej wystawy prac w krużgankach klasztoru.

(55 zdjęć, fot. Jakub Nastaj)

Słowo wstępne wygłosiła oraz powitała wszystkich licznie przybyłych gości Renata Adamczewska z Pracowni imprez MDK, która również prowadziła całą uroczystość.

Część artystyczna składała się z występów gitarzystów - solistów z Zespołu Gitarowego "Milonga" MDK „Pod Akacją” w Lublinie pod kierunkiem Piotra Tesarowicza: Giena Kaliuzhny wykonał "Romance de Amor" Vicente Gomeza, Krzysztof Stryjewski zagrał "Walc dla Zuzanny" Tatiany Stachak.

Po części artystycznej nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród dla Laureatów w poszczególnych kategoriach i grupach wiekowych oraz podziękowań dla Nauczycieli. Wręczali je:

• P. Agnieszka Zdziechowska z Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin,
  • P. Beata Wójcik z Kuratorium Oświaty w Lublinie,
  • P. Agnieszka Walkiewicz-Puła - Dyrektor MDK "Pod Akacją" w Lublinie,
  • P. dr hab. Lech Giemza, profesor KUL - Katedra Literatury Polskiej XX i XXI Wieku,
  • O. Krzysztof Modras, Przeor Klasztoru OO. Dominikanów w Lublinie.

Na imprezie obecna była również kamera TVP3 Lublin. P. Renata Adamczewska oraz O. Krzysztof Modras udzielili wywiadów, a całość materiału można było obejrzeć w wieczornej "Panoramie Lubelskiej".

Oglądaj (od 9 min. 52 sek.):

Panorama Lubelska - miniatura

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom i darczyńcom - Wydziałowi Kultury UM Lublin, Kasie SKOK im. Z Chmielewskiego ul. Wallenroda 2E w Lublinie, Radzie Rodziców MDK "Pod Akacją" w Lublinie.

Wyniki Konkursu