b_0_150_16777215_0_0_images_2021-2022_220627-o-tym-sie-nie-mowi_220627-otymsieniemowi-pl800.jpg

Zapraszamy na kolejny spektakl Teatru PANOPTICUM!

"O TYM SIĘ NIE MÓWI"

scenariusz: praca zespołowa

reżyseria: Mieczysław Wojtas

muzyka i przygotowanie wokalne: Piotr Tesarowicz

występują: Aleksandra Najda, Lena Jungowska, Natalia Marczuk, Hanna Sprawka, Michał Bielawski, Szymon Kęcik, Antoni Romaniuk, Stanisław Saba

Spektakl odbędzie się 27 czerwca (poniedziałek) o godz. 19:00 w Małej Sali Widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie, ul. Radziszewskiego 16

Wstęp wolny!

Spektakl opowiada o dojrzewaniu człowieka, o przechodzeniu z dzieciństwa do młodości i dorosłości. Dotyka wrażliwych i trudnych problemów dorastania, chwilami zabawny ale też gorzki w swojej wymowie. W tej scenicznej narracji o zwykłych radościach, osobistych przeżyciach w relacjach z rówieśnikami, tęsknotach i niezrealizowanych marzeniach odnajdujemy pełną energii młodzieńczość ale także bezradność i osamotnienie z własnymi problemami, których nie rozumie świat dorosłych. Intymny klimat spektaklu tworzą dodatkowo wyśpiewane solowo erotyki. Dzięki nim spektakl mimo naturalnej gry aktorów zyskuje poetycką osnowę. Teksty nie mają konstrukcji dialogowej toteż stanowią dodatkową trudność w oddaniu przez młodych aktorów wzajemnych relacji i emocji.

Organizatorzy wydarzenia:

Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie oraz Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS CHATKA ŻAKA w Lublinie

CHATKA ŻAKA, UMCS - logotypy