b_0_150_16777215_0_0_images_2021-2022_220312-zachody-milosci_220312-zachody-milosci-plakat-900.jpg

12 marca 2022r. odbyła się premiera spektaklu "ZACHODY MIŁOŚCI" zrealizowanego przez Teatr Panopticum MDK „Pod Akacją” na podstawie dramatu Williama Szekspira "Stracone zachody miłości"Spektakl został przygotowany w języku angielskim towarzysząc XXIV Ogólnopolskiemu Festiwalowi Szekspirowskiemu i został zaprezentowany w Centrum Kultury w Lublinie przy wypełnionej do ostatniego miejsca widowni. Obecność tak licznej, głównie młodej widowni świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu efektami artystycznymi Teatru Panopticum. Świadczyły o tym nie tylko długie i gorące owacje ale także pełne zachwytu opinie i wrażenia widzów. Okazuje się, że język angielski nie stanowił większej przeszkody w odbiorze przedstawienia i zrozumieniu jego przesłania. Szkoda tylko, że spektakl nie mógł wziąć udziału w konkursie Festiwalu.

Miło nam również poinformować, że Marcel Ulewicz kreujący główną rolę w spektaklu "Zachody miłości",  wystąpił również w konkursie Festiwalu z monodramem opracowanym na podstawie sztuki "Wszystko dobre co się dobrze kończy" i za brawurowe wykonanie aktorskie otrzymał Główną Nagrodę.

Obejrzyj spektakl na YouTube:

Zachody miłości YouTube - miniatura

LOVE'S LABOURS

ZACHODY MIŁOŚCI

wg Williama Szekspira

spektakl towarzyszący XXIV Ogólnopolskiemu Przeglądowi Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim

scenariusz: Mieczysław Wojtas i Jerzy Wrzos
reżyseria: Mieczysław Wojtas
muzyka i przygotowanie wokalne: Piotr Tesarowicz
adaptacja tekstu i konsultacja językowa: Jerzy Wrzos
animacja wizualna: Aleksandra Golan i Sebastian Jóźwik

występują: Aleksandra Najda, Marcel UlewiczBarbara Stojek, Sebastian JóźwikNatalia Dyjak, Michał NiczyporukAleksandra Mazurek, Norbert Olejnik