8 grudnia 2021r. w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie odbyło się podsumowanie XXX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego "Moje Boże Narodzenie" pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

[52 zdjęcia, fot. J. Nastaj]

Klimat Świąt Bożego Narodzenie wprowadził Piotr Roskal z Pracowni nauki gry na gitarze pod kierunkiem Piotra Tesarowicza, który wykonał "Wśród nocnej ciszy" i "Do szopy hej pasterze". Następnie Sebastian Jóźwik, aktor Teatru PANOPTICUM pod kierunkiem Mieczysława Wojtasa odczytał wiersz autorstwa Julii Maliborskiej nagrodzony w tegorocznym konkursie w kategorii poezji.

Przybyłych gości powitała p. Dyrektor MDK "Pod Akacją" - Agnieszka Walkiewicz-Puła. Słowo wstępne wygłosiły również przedstawicielki Jury konkursowego - p. Monika Wesołowska (konk. literacki) i p. Małgorzata Basińska (konk. plastyczny). Z ust obu Pań Jurorek padło wiele pochwał pod adresem Laureatów, podkreślały wysoki poziom prac literackich i plastycznych oraz zaangażowanie uczestników. Zwracały uwagę na wielką wartość, jaką ma przekaz treści ważnych dla autora poprzez środki wyrazu artystycznego. Zachęcały do stałego rozwijania zdolności i czerpania radości z tworzenia. Dziękowały również Rodzicom i Nauczycielom, pod okiem których mogą się rozwijać młode talenty.

Laureatom i Nauczycielom wręczono dyplomy, podziękowania i nagrody. W tym roku zabrakło tradycyjnego dzielenia się Opłatkiem z powodów podyktowanych sytuacją pandemiczną, zamiast tego wszyscy otrzymali od p. Dyrektor Opłatek, który mogli zabrać do domów.

Na zakończenie prowadząca imprezę Renata Adamczewska z Pracowni imprez MDK "Pod Akacją" zaprosiła wszystkich przybyłych gości na otwarcie pokonkursowej wystawy prac plastycznych nagrodzonych, wyróżnionych i zakwalifikowanych do ekspozycji w Galerii "Pod Akacją" i na korytarzach MDK. Wernisażowi towarzyszył poczęstunek, o który zadbała Rada Rodziców MDK.

Imprezę odwiedziła kamera TVP 3 Lublin - wywiadów udzielili p. Dyrektor MDK "Pod Akacją" w Lublinie Agnieszka Walkiewicz-Puła, Laureat części literackiej konkursu Jakub Delega i zdobywczyni nagrody za pracę plastyczną Zuzanna Kalinka. Relację można obejrzeć w Panoramie lubelskiej z 9 grudnia 2021r., godz. 9:30 (od 3'40''):

Panorama lubelska 9 grudnia 2021 godz. 9:30

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za przybycie i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach naszego świątecznego konkursu.

Wyniki konkursu plastycznego i literackiego

Patronat honorowy

Patronat honorowy: Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk