W poniedziałek 27 września, w dniu rozpoczęcia obchodów Jubileuszowego Tygodnia Kultury pod hasłem "U-RODZINY" z okazji 65-lecia MDK "Pod Akacją" nasi młodzi szachiści rozegrali Turniej o Puchar Dyrektora MDK.

W rywalizacji wzięło udział 22 chłopców i jedna dziewczynka. Pierwsze miejsce i Puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie w jubileuszowym turnieju zdobył Tytus Wąchocki z wynikiem 4,5 pkt. Drugi na podium był Antoni Kuchta, trzecią pozycję zajął David Borsukiewicz.

Zaraz za podium znaleźli się: Mateusz Fekner (4 pozycja), Piotr Larwa (5) i Paweł Stępień (6).

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju oraz urodzinowe (65 lat MDK!) słodycze.

Fot. Jakub Nastaj (51 zdjęć)

Turniej otworzyła p. Renata Adamczewska z Pracowni imprez MDK, sędziowała p. Magdalena Mąka-Polkowska, nauczycielka Centrum Edukacji Szachowej MDK, nagrody i dyplomy wręczyła p. Dyrektor MDK Agnieszka Walkiewicz-Puła. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze - dziękujemy!

Fot. Magdalena Gromysz (Pracownia fotografii tradycyjnej i cyfrowej, naucz. Anna Asyngier-Kozieł)