Przedstawiamy Wyniki XXXIX Wojewódzkiego Konkursu Poezji Józefa Czechowicza i Julii Hartwig.

PROTOKÓŁ

XXXIX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

Poezji Józefa Czechowicza i Julii Hartwig

Komisja w składzie:

Przemysław Gąsiorowicz - aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Anna Marcińczak - polonistka, kustosz muzeum Literackiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie.

Łukasz Jemioła - muzyk, wokalista, autor tekstów.

Edyta Madej - sekretarz, MDK „Pod Akacją” w Lublinie.

Po obejrzeniu i wysłuchaniu 49 recytatorów oraz 3 podmiotów z poezji śpiewanej z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych i placówek wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego postanowiła przyznać nagrody, a tym samym zakwalifikować do eliminacji ogólnopolskich następujących wykonawców:

NAGRODA W KATEGORII RECYTACJA

• Malwina Bator - XV Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, Dominika Jarosz.
  • Julia Wojewoda - Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie, Naucz. Sebastian Jakimiuk.
  • Natalia Dyjak - XXI Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, Naucz. Grażyna Krzemińska.
  • Anna Lipińska - Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie, Naucz. Sławomir Żyłka.
  • Przemysław Nowicki - Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Naucz. Małgorzata Zielińska.
  • Gabriela Pikuła - Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Naucz. Katarzyna Grudzień.
  • Maciej Radomyski - Łukowski Ośrodek Kultury, Naucz. Sławomir Żyłka.
  • Dominika Rodzoś - Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Naucz. Katarzyna Grudzień.
  • Julia Semczuk - Łukowski Ośrodek Kultury, Naucz. Sławomir Żyłka.
  • Kacper Siwiak - XXI Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, Naucz. Grażyna Krzemińska.
  • Natalia Targońska - Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, Naucz. Monika Pastuszak.
  • Zuzanna Guz - Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie, Karolina Oleksiejuk.

Ponadto komisja przyznała wyróżnienia:

• Weronika Boguta - Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Naucz. Małgorzata Zielińska.
  • Karolina Czerwińska - Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach, Naucz. Iwona Chmielewska.
  • Adrianna Dras - VII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, Dorota Iwanicka-Przybysz.
  • Katarzyna Drobek - Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Naucz. Anna Flor.
  • Klaudia Oleander - Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Naucz. Grzegorz Jacek Pelica.
  • Amelia Sadowska - II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie, Naucz. Aneta Holuk.
  • Adrianna Szczepańska - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Biłgoraju, Naucz. Joanna Heszner.
  • Natalia Polkowska - Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie, Naucz. Sławomir Żyłka.
  • Joanna Lendzion - Łukowski Ośrodek Kultury, Naucz. Sławomir Żyłka.
  • Julia Sposób - Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie Majoracie, Naucz. Sławomir Żyłka.
  • Kaja Dacka - Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Paderewski w Lublinie, Naucz. Beata Księżopolska.
  • Julia Przysiadła - Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie, Naucz. Karolina Oleksiejuk.

W KATEGORII POEZJA ŚPIEWANA

Nagroda a tym samym kwalifikacja do eliminacji ogólnopolskich:

• Angelika Mazurek - Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, Naucz. Michał Pastuszak.
  • Anna Kosior - XXX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, Naucz. Izabela Kasperek.
  • Julia Nowacka - II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie, Naucz. Katarzyna Krzysteczko-Wróbel, Dominika Sitarczuk.

PROTOKÓŁ XXXIX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Czechowicza i Julii Hartwig.

Dyplomy, nagrody i wyróżnienia będą do odebrania do16 kwietnia 2021 r. w MDK 'Pod Akacją"w Lublinie przy ul. Grodzkiej 11, po ustaleniu z pracownią imprez (tel. 81 5322740).