Barbara Pawelec, praca nagrodzona

Przedstawiamy wyniki XXIX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego "Moje Boże Narodzenie" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk.

Na konkurs plastyczny nadesłano 285 prac ze szkół i placówek wychowania pozaszkolnego archidiecezji lubelskiej. Komisja konkursowa przyznała 16 równorzędnych nagród oraz 15 równorzędnych wyróżnień w czterech grupach wiekowych. Ponadto 36 autorów otrzymało kwalifikację do udziału w wystawie pokonkursowej.

W Komisji zasiadali:

• Małgorzata Basińska - doradca ds. plastyki i wiedzy o kulturze Urzędu Miasta Lublin,
  • dr hab. Agnieszka Zawadzka – Katedra Grafiki Warsztatowej, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie,
  • dr Amadeusz Popek – Katedra Grafiki Projektowej i Druku Płaskiego, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie,
  • Renata Adamczewska – sekretarz, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie.

Komisja konkursu literackiego w składzie:

• dr hab. Lech Giemza – polonista, Katedra Literatury Współczesnej KUL w Lublinie,
  • Monika Pastuszak- polonistka. MDK „Pod Akacją” w Lublinie,
  • Edyta Madej – sekretarz, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie

oceniała 72 prace literackie nadesłane ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Postanowiła przyznać 6 równorzędnych nagród i 11 równorzędnych wyróżnień w trzech grupach wiekowych w kategorii poezji i prozy.

Wyniki Konkursu Plastycznego

Wyniki Konkursu Literackiego

Praca nagrodzona - Monika Gawron 17 lat

W związku z panującą epidemią i ograniczeniami uroczyste podsumowanie Konkursów w tym roku nie może niestety odbyć się w naszej placówce.

Dyplomy, nagrody i podziekowania Laureatom i Nauczycielom spoza Lublina wyślemy pocztą pod adresy podane na kartach zgłoszenia. Zainteresowanych z Lublina zapraszamy po odbiór do MDK "Pod Akacją", Grodzka 11, Pracownia imprez (tel. 532104347) od poniedziałku 14 grudnia.

Wystawa pokonkursowa jest czynna w Galerii "Pod Akacją" przy Grodzkiej 11 do połowy stycznia 2021r. - zapraszamy.

W zakładce "GALERIA" mozna oglądać prace plastyczne tegorocznych Laureatów oraz poczytać utwory literackie nagrodzone w konkursie.

Wystawa na filmie (YouTube):

Oglądaj wystawę na filmie (YouTube)

W filmie wykorzystano utwory z repertuaru Teatru Panopticum MDK „Pod Akacją” w Lublinie: „Dziecię dziś się narodziło” i „Dawno temu w Betlejem” (sł. autor nieznany, muz. Piotr Tesarowicz) oraz „Wiązankę Melodii Bożonarodzeniowych” w wykonaniu Krzysztofa Dawidowicza, solisty Zespołu Gitarowego „Milonga” MDK „Pod Akacją” w Lublinie pod kierunkiem P. Tesarowicza.

Kamera, montaż: Jakub Nastaj, Pracownia imprez MDK

PATRONAT HONOROWY