Banner Grafika 2020

Przedstawiamy wyniki XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "GRAFIKA 2020" pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Komisja w składzie:

• dr hab. Agnieszka Zawadzka - Katedra Grafiki Warsztatowej, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie,
  • dr Amadeusz Popek - Katedra Grafiki Projektowej i Druku Płaskiego, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie,
  • Małgorzata Basińska - doradca metodyczny plastyki Lubelskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli,
  • Renata Adamczewska - sekretarz, MDK "Pod Akacją" w Lublinie

po uważnym obejrzeniu 312 prac graficznych z 10 województw postanowiła przyznać 19 równorzędnych nagród w czterech grupach wiekowych oraz 18 wyróżnień. Ponadto 81 autorów zostało zakwalifikowanych do udziału w wystawie pokonkursowej.

Wyniki konkursu "Grafika 2020" - plik pdf

Ze względu na epidemię tegoroczne uroczyste podsumowanie konkursu oraz warsztaty dla uczestników i nauczycieli nie mogą odbyć się w normalnej formie. Dyplomy, podziękowania i nagrody prześlemy pocztą.

Wystawa pokonkursowa jest otwarta w Galerii "Na Poddaszu" (MDK, Grodzka 11) ok. 3 grudnia 2020r. Wszystkie prace są również opublikowane w galerii internetowej na naszej stronie.

Przejdż do Galerii - GRAFIKA 2020

Wystawę można również "zwiedzić wirtualnie" ogladając film:

Kalendarz na rok 2021 ilustrowany pracami Laureatów można pobrać w wersji cyfrowej - format A3, plik pdf.

Grafika 2020 - pobierz kalendarz na rok 2021