b_0_150_16777215_0_0_images_2019-2020_200210-cicho-moje-miasto-spi_200210-cicho-moje-miasto-spi-pl-800.jpg

Zapraszamy do Galerii "Pod Akacją" przy Grodzkiej 11, gdzie można oglądać wystawę fotograficzną "Cicho..., moje miasto śpi...".

200210 cicho moje miasto spi wystawa

Autorki zdjęć to uczestniczki zajęć w Pracowni fotografii tradycyjnej i cyfrowej Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie pod kierunkiem Anny Asyngier-Kozieł:

- Anna Ciszewska,
- Joanna Frączek,
- Joanna Kozieł,
- Agata Marciniak,
- Barbara Walenkiewicz,
- Joanna Wiśniewska.

Wystawa ukazuje Stare Miasto w Lublinie w postaci zdjęć wykonanych o zmierzchu i nocą. Miejsce to bez względu na porę roku posiada wtedy świąteczny wystrój. Od wieków zadziwia ono rodowitych mieszkańców i turystów z całego świata. To tutaj przeplatają się gwar i cisza, które sprzyjają wieczornym spotkaniom z przyjaciółmi oraz spacerom ciasnymi uliczkami w poszukiwaniu piękna blasków i cieni wiekowych kamienic. Autorki prac fotograficznych odnalazły w tym magicznym zakątku inspirację dla własnej aktywności twórczej. Ukazały one w postaci zdjęć tajemniczość oraz niezwykłość tej zabytkowej i wielokulturowej części naszego miasta.

Wystawa czynna do końca lutego 2020.