Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie ma zaszczyt zaprosić na uroczysty Koncert Jubileuszowy z okazji 20-lecia Zespołu Tanecznego "Arabeska".

Zespół taneczny "Arabeska" działa od 1997 roku w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie przy ul. Grodzkiej 11, pod kierunkiem p. Agnieszki Kępki. Od 20 lat skupia w swoich grupach uzdolnioną tanecznie młodzież i dzieci, których pasją jest artystyczna forma tańca.

Pracuje głównie w oparciu o technikę tańca współczesnego, modern i jazz. Choreografie zespołu przybierają formę etiudy, inscenizacji lub widowiska tanecznego.

Obecnie w pięciu grupach zróżnicowanych wiekowo i pod względem zaawansowania, pracuje blisko 100 dzieci i młodzieży.

Zespoły taneczne ARABESKA niezmiennie od wielu lat reprezentują Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" oraz Miasto Lublin w czasie koncertów, konkursów, festiwali tanecznych i innych imprez o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Prezentują wysoki poziom artystyczny i są wielokrotnymi laureatami konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich.

Wydarzeniu towarzyszą wystawy fotograficzne:

• „Niech taniec trwa...” - jubileuszowa wystawa fotografii zespołu w ujęciu historycznym, foyer Centrum Kongresowego
  • „Arabeski, piruety i taneczne pas...” - wystawa autorstwa uczestniczek Pracowni Fotografii MDK „Pod Akacją” p. Anny Borowskiej: Weroniki Gajek, Mai Górskiej i Idy Starek oraz uczestniczek Zespołu Tanecznego Arabeska: Joanny Lipskiej i Alicji Sadowskiej, MDK „Pod Akacją”, ul. Grodzka 11

Obchody Jubileuszu 20-lecia działalności Zespołu Tanecznego ARABESKA objęli honorowym patronatem:

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk.

Patronaty, sponsorzy, darczyńcy

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu