Spośród uczestników zajęć w Pracowni malarstwa i rysunku Iwonny Jedlińskiej stypendia w kategorii "Młody twórca kultury" otrzymali:

• Lena Piróg
  • Julia Piskorz
  • Monika Gawron
  • Amelia Filozof

Czworo tancerzy z Zespołu tanecznego "Arabeska" pod kierunkiem Agnieszki Kępki i Anny Kiełczykowskiej otrzymało Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego w kategorii "Najmłodszy twórca kultury" w dziedzinie: tańca:

Zuzanna Fit, Martyna Larisch i Wiktor Lewandowski  - podopieczni A. Kepki oraz Wojciech Łata  - podopieczny A. Kiełczykowskiej.

Aż siódemka tancerzy otrzymała stypendia Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia artystyczne w roku 2021:

Zuzanna Fit, Martyna Larisch i Wiktor Lewandowski (A. Kępka) i Julia Cholewa, Magdalena Hordejuk, Marharyta Kaliuzhna i Wojciech Łata (A. Kiełczykowska).

Marharyta Kaliuzhna ponadto do stypendium miała wliczone osiągnięcia taneczne i plastyczne.

Fotograficy z Pracowni fotografii artystycznej i użytkowej Anny Borowskiej znaleźli się w gronie stypendystów Marszałka Województwa Lubelskiego:

• Adrian Tarnowski,
  • Paulina Krupka,
  • Anna Starek,
  • Julia Piskorz,
  • Franciszek Kępka,
  • Maja Kotarska,
  • Igor Grusiewicz,
  • Konstanty Domański,
  • Anna Dymek,
  • Klaudia Biała,

Stypendia Prezydenta Miasta Lublin zdobyli:

• Maja Kotarska,
  • Klaudia Biała,
  • Konstanty Domański,
  • Adrian Tarnowski,

Co więcej Julia Piskorz, Maja Kotarska i Anna Starek zostali Laureatami dorocznej nagrody Prezydenta Miasta Lublin.

Gali wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego, która odbyła się 9 maja 2022r. w Teatrze Muzycznym w Lublinie towarzyszyła okolicznościowa wystawa prac plastycznych i fotograficznych z MDK "Pod Akacją".

GRATULUJEMY Stypendystom oraz ich Nauczycielom!