b_0_150_16777215_0_0_images_2023-2024_240414-portret-sukcesy_2023-11-15-xxvii-miedzynarodowy-konkurs-plastyczny-moj-swiat-portret.jpg

XXVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mój Świat”, zatytułowany „Portret” został rozstrzygnięty! Mamy sukcesy!

Na tegoroczną edycję konkursu napłynęło 2 095 prac z Polski, Ukrainy, Kazachstanu, Słowacji, Tajwanu, Litwy, Chin, Włoch i USA!

Celem konkursu było przedstawienie własnej interpretacji i nowego spojrzenia na klasyczny temat, jakim jest portret, obserwacja otaczającego świata przez młodych autorów i czerpanie z niego inspiracji do własnej twórczości, a także promocja twórczości dzieci i młodzieży w dziedzinie sztuk wizualnych oraz konfrontacja działań plastycznych na płaszczyźnie międzynarodowej.

Młodzi artyści plastycy z MDK „Pod Akacją” mogą pochwalić się kilkoma sukcesami!

Pracownia Malarstwa i Grafiki Magdaleny Ciężak:

• Jan Wojnowski 7 lat - WYRÓŻNIENIE ( kategoria 7-9 lat)
  • Julia Pastuszka 16 lat – WYRÓŻNIENIE ( kategoria 13-16 lat)

Pracownia Tkaniny Artystycznej Natalii Prokopiak-Latosińskiej:

• Izabela Bachonko 9 lat – WYRÓŻNIENIE ( kategoria 7-9 lat)

Pracownia plastyczna z elementami historii sztuki Kamili Śpiewli-Kasperek:

• Anastazja Małachowa – udział w wystawie pokonkursowej

Gratulujemy!

Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień oraz otwarcie wystawy pokonkursowej: 15 czerwca 2024 roku, o godzinie 12:00, Galeria Krańcowa, mieszcząca się w głównej siedzibie Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice” w Lublinie, przy ul. Krańcowej 106.

👉 Czytaj o konkursie na stronie Organizatora (nowe okno)