b_0_150_16777215_0_0_images_2023-2024_231115-na-strunach-poezji-sukces_231115-na-strunach-poezji-plakat.jpg

Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie zorganizował po raz 13. Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej pt. "Na strunach poezji".

Nagrodami głównymi w konkursie są Złote, Srebrne i Brązowe Nuty Poezji oraz Dzwoneczek Czechowicza za najlepsze wykonanie utworu poety związanego z Lublinem.

Koncert finałowy odbył się w Teatrze Starym.

W kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się Anastazja Lech reprezentująca Szkołę Podstawową im. Królowej Jadwigi. Katarzyna Kunaszenko z Instytucji Komunalnej "Pałac Kultury miasta Łucka" w Łucku zajęła II miejsce a Dominika Matysik reprezentująca Międzynarodową Szkołą Podstawową Paderewski w Lublinie miejsce III.

Wyróżnienia otrzymali Wolodymyr Kalisz ze Szkoły Muzycznej nr 3 w Łucku, Karina Kushnir z Instytucji Komunalnej "Pałac Kultury miasta Łucka" w Łucku oraz Maja Walkiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego.

W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyły Yevheniia Bystrova i Amina Osipova reprezentujące KZ "PK" Centralnej KMR w Krzywym Rogu. II miejsce przypadło Aleksandrze Skrzypczuk z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu a III miejsce - Emilii Marzec reprezentującej Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie.

{Fot. Dziennik Wschodni]

Natomiast wyróżnili się Julia Milewska ze Szkoły Muzycznej "Rytm i Melodia" w Lublinie, Piotr Niewiadomski z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie i Aneta Luks z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim.

Nagrodę za najlepsze wykonanie utworu z tekstem lubelskiego poety Józefa Czechowicza "Dzwoneczek Józefa Czechowicza" otrzymała Emilia Marzec reprezentująca Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie.

Jury obradowało 15 listopada 2023r. w składzie:

• przewodniczący: dr Jarosław Cymerman

członkowie:

• prof. Rafał Szczerbakiewicz
  • Piotr Selim
  • prof. Aleksander Wójtowicz

Wiersz "Moje Zaduszki" z muzyką Piotra Tesarowicza został zaprezentowany podczas koncertu laureatów który odbył się na scenie Teatru Starego w Lublinie 17.11.2023 roku.

GRATULUJEMY!