Nasi fotograficy zdobyli nagrody w Ogólnopolskim Biennale Fotograficznym "Moja Mała Ojczyzna".

"Moja Mała Ojczyzna", Konkurs fotograficzny kierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, których organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu ma na celu zaprezentowanie swojego miejsca zamieszkania i najbliższej okolicy, ocalenie od zapomnienia miejsc i scen rodzajowych charakterystycznych dla regionu, ukazanie wartości tkwiących w najbliższym otoczeniu i popularyzacja uczniowskiej twórczości fotograficznej.

Podsumowanie Konkursu odbyło się 2 czerwca 2023r..

W tegorocznej edycji uczestnicy zajęć w MDK "Pod Akacją" zdobyli nagrody i udziały w wystawie pokonkursowej.

Kategoria I - do lat 13

• 1. nagroda: Antonina Fit, 13 lat -  "Wieczna lampa - upamiętniająca ofiary z żydowskiego Getta w Lublinie (odbicie w wodzie)", Pracownia fotografii artystycznej i użytkowej Anny Borowskiej:

Kategoria II - od 14 do 16 lat

• 1. nagroda ex aequo: Pola Rybak, 16 lat - "Instalacja artystyczna autorstwa Leona Tarasiewicza i Zamek Lubelski", "Na Starówce w czasie śnieżycy", "Klasztor oo. Dominikanów na Starym Mieście - odbicie w kałuży", Pracownia fotografii artystycznej i użytkowej Anny Borowskiej:

Udział w wystawie pokonkursowej:

• Antonina Fit, 13 lat, "Ulica Rybna", "Fragment renesansowej kamienicy na Rynku Lubelskim i jej odbicie" (opiekun: Anna Borowska)
  • Konstanty Kubić, 11 lat, "Kogucik na Placu Zamkowym w Lublinie" (opiekun: Anna Borowska)
  • Adrian Tarnowski, 19 lat, "Kogucik na wieży Trynitarskiej z panoramą Lublina" (opiekun: Anna Borowska)
  • Klara Grzyb, 19 lat, "Człowiek przechodzący po linie na tle kłębistego nieba", "Plac po Farze, model fary św. Michała z widokiem na kamienice starego miasta" (opiekun: Anna Asyngier-Kozieł)
  • Joanna Kozieł, 19 lat, "Jesienny pejzaż z owcami" (opiekun: Anna Asyngier-Kozieł)

GRATULUJEMY!

Protokół na stronie organizatora