Okładka - praca Zuzi Głowackiej

16 grudnia 2022r. rozstrzygnięto jubileuszowy XX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży "Tęczowy Kalendarz" organizowany przez MDK nr 2 w Tychach. W tym roku na konkurs napłynęło aż 3376 prac z 549 placówek z Polski, Serbii, Ukrainy, Bułgarii, Słowacji, Hong Kongu (Chiny), Francji, Finlandii, Holandii, Łotwy i Ukrainy.

Komisja konkursowa przyznała:

• 13 nagród specjalnych,
  • 15 nagród,
  • 125 wyróżnień przez kwalifikację do wystawy.

Nagrodę specjalną zdobyła Amelia Filozof (18 lat). Jej praca znalazła się na okładce kalendarza na 2023 rok. Nagrodzono również pracę Alicji Szpury (8 lat).

Amelia i Alicja uczęszczają na zajęcia do Pracowni malarstwa i rysunku Iwonny Jedlińskiej.

Sześć dziewcząt z pracowni p. Iwonki zdobyło wyróżnienia - kwalifikacje do wystawy pokonkursowej:

• Hanna Lewicka (11 lat),
  • Barbara Górnicka (16 lat),
  • Marta Ruszkowska (9 lat),
  • Małgorzata Ruszkowska (12 lat),
  • Paulina Puacz (14 lat),
  • Łucja Wyszyńska (13 lat)

Wyróżnienia i kwalifikacje do wystawy przyznano również czterem uczestnikom zajęć w Pracowni malarstwa, rysunku i witrażu Agaty Fijewskiej-Pajdowskiej:

• Wiktoria Świątek (13 lat),
  • Aniela Garbala (7 lat),
  • Adam Zdanikowski (13 lat),
  • Małgorzata Kaliuzhna (14 lat).

Gratulujemy!

Wyniki konkursu na stronie MDK II Tychy