b_0_150_16777215_0_0_images_2022-2023_230526-ogrodek-wernisaz_230526-nj-wernisaz-plakat-800.jpg

26 maja 2023r. odbyły się dwie imprezy - uroczyście otworzyliśmy OGRÓDEK PRZY ZAUŁKU PANASA oraz

wystawę linorytu "Lubię Lublin"

autorstwa Natalii Jędrzejek,

uczennicy z Pracowni rysunku i grafiki MDK "Pod Akacją" w Lublinie pod kierunkiem Katarzyny Niedźwiadek.

Wernisaż miał miejsce w Galerii "Na Poddaszu" MDK przy Grodzkiej 11, tam można podziwiać grafiki Natalii do końca roku szkolnego - zapraszamy!

WIĘCEJ ZDJĘĆ >
[Fot. Pracownia rysunku i grafiki MDK, Edyta Madej - Pracownia imprez MDK oraz Kuba Piątkowski z Pracowni fotografii tradycyjnej i cyfrowej Anny Asyngier-Kozieł]

W części artystycznej wernisażu usłyszeliśmy solistki z pracowni pod kier. Piotra Tesarowicza, które zaśpiewały utwory poetów lubelskich z muzyką P. Tesarowicza - Emilia Marzec wykonała "Miasto" W. Gralewskiego, Natalia Dyjak - "Przez kresy" J. Czechowicza oraz Natalię Wilk z towarzyszeniem Tomasza Momota w utworze "Dzień dobry Panie LU", sł. Jan Kondrak, muz. Tomasz Momot.

Oglądaj występ Natalii Wilk na YouTube:

Natalia Wilk i Tomasz Momot - oglądaj na YouTube

O wystawie pisaliśmy w artykule "Lubię Lublin" - grafiki Natalii Jędrzejek z MDK w Ratuszu (i nie tylko)