b_0_150_16777215_0_0_images_2022-2023_230606-balans_balans23-intro-2.jpg

W tym roku w Jury Ogólnopolskich Spotkań z Tańcem w Lublinie BALANS zasiądą:

Anna Budnicka

W 2001 r. uzyskała tytuł zawodowego tancerza w Związku Artystów Scen Polskich, ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego oraz uzyskała Nagrodę Prezydenta miasta Kielce za twórczość artystyczną, upowszechnianie i ochronę kultury. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

W latach 1995-2010 tancerka solistka, pedagog tańca jazzowego w Kieleckim Teatrze Tańca, z którym związana jest od początków jego istnienia. W KTT pobierała nauki z tańca jazzowego i klasycznego. Brała udział w 29 produkcjach KTT oraz 10 realizacjach telewizyjnych i estradowych.

Obecnie pełni funkcję koordynatora d/s zespołów tanecznych w Szkole Kieleckiego Teatru Tańca. Na co dzień pracuje z zespołami Impuls odnosząc duże sukcesy jako pedagog i choreograf na prestiżowych festiwalach i konkursach tanecznych.

Krzysztof Jaros

Student II roku tańca współczesnego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Były Adept Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca. Miał przyjemność tańczyć w spektaklach Kieleckiego Teatru Tańca.

Kilkakrotnie wyróżniony nagrodą "Osobowosc Taneczna Festiwalów tańca". Zwycięzca 13 edycji Mam Talent. Posiada również certyfikat ukończenia Summer Intensive 2022 Master Ballet Academy w Pheonix.

Reprezentował Polskę na Festwialu DamsLab w Bolonii. Aktualnie zakwalifikowany na Summer Intensive 2023 Kibbutz Dance Company w Izraelu.

Ryszard Kalinowski

Tancerz, choreograf, pedagog, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zawodowo związany z Lubelskim Teatrem Tańca, którego był współzałożycielem w roku 2001 przy Centrum Kultury w Lublinie (od roku 2006 kieruje LTT). Finalista i laureat konkursów choreograficznych, m.in. Das Beste Deutsche Tanzsolo w Lipsku (2005), Internationales Solo-Tanz-Theater Festiwal w Stuttgarcie (2006) oraz Internationaler Wettbewerb für Choreographen w Hanowerze (2006).

Kilkakrotnie wyróżniony indywidualnie i wraz z zespołem LTT nagrodami Prezydenta Miasta Lublin za twórczość artystyczną i działalność kulturalną na rzecz miasta.

Członek zespołu ekspertów I, II i III Kongresu Tańca (2011, 2020, 2023). Członek zarządu Stowarzyszenia Forum Środowisk Sztuki Tańca (2019-2021). Kurator programów tanecznych i interdyscyplinarnych, jak m.in. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie (rokrocznie od 1997), "Tour d’Europe des choregraphes" (2009-2011), "Terytoria Choreografii" (2016, 2018), "Artil: Ukraina, Polska, Austria" (2019), "Przestrzenie Sztuki" (od 2020). W roku 2021 wyróżniony Doroczną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Dziedzinie Tańca.