b_0_150_16777215_0_0_images_2022-2023_221207-mbn_mbn22-plakat-800.jpg

7 grudnia 2022r. w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie odbyło się podsumowanie XXXI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego "Moje Boże Narodzenie" pod honorowym patronatem  Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk.

WIĘCEJ ZDJĘĆ >
[80 zdjęć, fot. J. Nastaj]

W klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła nas Wiktoria Kędzierska z Fabryki Piosenki MDK pod kierunkiem Natalii Wilk, która wykonała kolędy "Cicha noc" i "Gdy śliczna Panna". Następnie Emilia Marzec z Teatru Panopticum odczytała wiersz autorstwa Zofii Jabłońskiej nagrodzony w tegorocznym konkursie w kategorii wiekowej klas IV-VI.

Na uroczystość zawitali znamienici goście: Ks. Biskup Mieczysław Cisło, ks. dr Krzysztof Kwiatkowski - proboszcz archikatedry lubelskiej, ks. dr Krzysztof Gałan - Dyrektor Wydziału ds Wychowania Katolickiego Archidiecezji Lubelskiej, Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty, Agnieszka Zdziechowska z Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin oraz Iwona Kręglicka z Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Regionu Środkowo-Wschodniego. Dopisali również Laureaci i ich opiekunowie.

Słowo wstępne wygłosili Ks. Biskup Mieczysław Cisło, Pani Kurator i przedstawiciel Jury konkursu literackiego dr hab. Lech Giemza - polonista w Katedrze Literatury Współczesnej KUL w Lublinie. Ks. dr Krzysztof Kwiatkowski odczytał fragment Ewangelii i podzieliliśmy się opłatkiem, jak zawsze przy okazji podsumowania "Mojego Bożego Narodzenia" od 31 lat istnienia konkursu (z przerwą na pandemiczne restrykcje).

Laureatom i Nauczycielom wręczono dyplomy, podziękowania i nagrody.

Na zakończenie prowadząca imprezę Renata Adamczewska z Pracowni imprez MDK "Pod Akacją" zaprosiła wszystkich przybyłych gości na otwarcie pokonkursowej wystawy prac plastycznych nagrodzonych, wyróżnionych i zakwalifikowanych do ekspozycji w Galerii "Pod Akacją" i na korytarzach MDK. Wernisażowi towarzyszył poczęstunek, o który zadbała Rada Rodziców MDK.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za uświetnienie uroczystości swym przybyciem!

Zapraszamy młodych artystów do udziału w kolejnych edycjach naszego świątecznego konkursu.

Wyniki konkursu plastycznego i literackiego

Patronat honorowy

Patronat honorowy: Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk Patronat honorowy: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk