25 listopada 2022r. odbyło się uroczyste podsumowanie XX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "GRAFIKA 2022" i III Lubelskiego Konkursu Grafiki Dzieci i Młodzieży "Mały Format 2022".

Uroczystość otworzyła p.Dyrektor MDK "Pod Akacją" Agnieszka Walkiewicz-Puła. Spośród zaproszonych gości zawitali do nas Agnieszka Zdziechowska z Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin, Beata Janiszewska-Brudzisz - starszy inspektor w Wydziale Oświaty i Wychowania UM Lublin, Krzysztof Rukasz - dr hab. sztuki, Katedra Grafiki Projektowej i Druku Płaskiego w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, Andrzej Mosio - dr sztuki w Katedrze Grafiki Warsztatowej ISP WA UMCS w Lublinie, Urszula Zams - Przewodnicząca Rady Rodziców MDK "Pod Akacją" w Lublinie i Magdalena Wątorska - przedstawiciel Fundacji "Ruchu Solidarności Rodzin" w Lublinie.

W części artystycznej wystąpił Krzysztof Dawidowicz - gitarzysta z Pracowni nauki gry na gitarze pod kierunkiem Piotra Tesarowicza.

Imprezę poprowadziła p. Renata Adamczewska z Pracowni imprez MDK "Pod Akacją" w Lublinie.

66 zdjęć:

Więcej zdjęć > [Fot. Anna Borowska]

Po wręczeniu nagród i otwarciu wystaw pokonkursowych, okraszonych poczęstunkiem dzięki Radzie Rodziców MDK, przybyli goście udali się tradycyjnie na spacer po Lubelskiej Starówce w towarzystwie pani przewodnik Anny Żak.

W sobotę 26 listopada Laureaci uczestniczyli w warsztatach graficznych "Aerograf w litografii" w Pracowni Grafiki Projektowej i Druku Płaskiego WA UMCS w Lublinie pod kierunkiem Krzysztofa Rukasza i Tomasza Malca. Instytut Sztuk Pięknych WA UMCS w Lublinie był współorganizatorem "Grafiki 2022". Dziękujemy!

40 zdjęć:

Więcej zdjęć > [Fot. Jakub Nastaj]

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursach, propagowanie grafiki warsztatowej i liczne przybycie na uroczystość podsumowania!

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!

Zarówno w "Grafice 2022" jak i w "Małym Formacie 2022" nasi uczestnicy zdobyli wiele nagród, wyróżnień i kwalifikacji do wystawy - CZYTAJ WIĘCEJ >

PATRONAT HONOROWY "GRAFIKI 2022"

Lubelski Kurator Oświaty - logotyp prezydent miasta lublin - logo