Portret J. Czechowicza autorstwa Romana Kramsztyka

Zapraszamy do udziału w konkursach "czechowiczowskich" - plastycznym i recytatorskim. W 2020 roku Józefowi Czechowiczowi towarzyszą poeci awangardy lubelskiej.

Już 27 i 28 lutego odbędą się eliminacje XXXVIII. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Czechowicza i poetów awangardy lubelskiej.

ORGANIZATORZY: Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza w Lublinie i Fundacja TEAM Teatrikon zapraszają uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz placówek wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego do udziału w rywalizacji o nagrody - 10 najlepszych recytatorów będzie reprezentować województwo lubelskie w eliminacjach XX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza - 13 marca 2020r. Natomiast zwycięzcy eliminacji ogólnopolskich 14 marca wezmą udział w uroczystym Koncercie Laureatów.

Tego samego dnia podsumujemy XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz poetów awangardy lubelskiej" - Koncertowi Laureatów konkursu recytatorskiego będzie towarzyszył wernisaż pokonkursowej wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac plastycznych.

Patronat honorowy nad konkursami im. J. Czechowicza objęła p. Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty.

Patronat honorowy: Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk

Szczegółowe informacje:

XXXVIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Czechowicza oraz poetów awangardy lubelskiej (zgłoszenia do 17 lutego)

XX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Czechowicza (zgłoszenia do eliminacji ogólnopolskich - do 28 lutego)

XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz poetów awangardy lubelskiej" (zgłoszenia do 14 lutego)

Zapraszamy!