Przed samymi Świętami, 20 grudnia 2016r. podsumowaliśmy XXV (jubileuszowy!) Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki "Moje Boże Narodzenie" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk. Na imprezę zechcieli przybyć znamienici goście - ks. Andrzej Flis z Archikatedry Lubelskiej, Przeor Klasztoru oo. Dominikanów w Lublinie o. Grzegorz Kluz oraz Wicekurator Oświaty p. Ryszard Golec.

Uroczystość uświetnił występ wokalny dzieci z Zespołu wokalnego MDK "Pod Akacją" pod kierunkiem Mikołaja Giszczaka, które zaśpiewały bożonarodzeniowe piosenki i wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

Jak zawsze podczas podsumowań konkursu "Moje Boże Narodzenie" odczytany został fragment Pisma Świętego - tej roli podjął się Michał Rząd z Teatru Panopticum, a także dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia.

Imprezę poprowadziła Renata Adamczewska.

Nagrody i upominki, które mogliśmy wręczać Laureatom tegorocznego Konkursu zawdzięczamy Kuratorium Oświaty w Lublinie, Kurii Lubelskiej oraz Tygodnikowi Katolickiemu "Niedziela", "Gościowi Niedzielnemu" i Wydawnictwu Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium" - tym dobrodziejom oraz Radzie Rodziców MDK "Pod Akacją" w Lublinie - serdecznie dziękujemy!

Więcej zdjęć (118) [fot. Jakub Nastaj]

O Konkursie w Lubelskiej TV:

O Konkursie w Lubelskiej TV

Wyniki Konkursu

Katalog pokonkursowy:

Obejrzyj katalog pokonkursowy!

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu