W MDK "Pod Akacją" 25 listopada 2017r.  odbyły się warsztaty plastyczne dla uczestników zajęć oraz ich rodzin. Zorganizowała je lubelska Fundacja Teatrikon.

Projekt "Przemyślana sztuka, czyli jak przemysł inspiruje" został stworzony przez grupę w składzie Valentyna Teslenko, Anna Szumielewicz, Natalia Pierzchała, Kamil Ciemięga i jest kolejnym działaniem w ramach "Wolontariat - to się opłaca!". W ramach projektu, w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją” przeprowadzone zostały warsztaty DIY. Uczestnicy wykonali świąteczne dekoracje z tworzywa, które otrzymali od firmy GT85.

Więcej zdjęć [Fot. Paulina Olszewska i Valentyna Teslenko]

Celem projektu jest pobudzenie społeczności lokalnej do twórczego spędzania czasu z rodziną oraz pokazanie jak kreatywnie można wykorzystać materiały recyklingowe. Partnerem projektu jest GT85 Polska.