Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Czechowicza

Strona WWW
Termin zgłoszeń
2018-02-14

XXXVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Czechowicza i poetów Polski Niepodległej

ORGANIZATORZY:

• Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie,
  • Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza w Lublinie.

CELE KONKURSU:

• przybliżenie młodzieży twórczości Józefa Czechowicza i poetów Polski Niepodległej,
  • inspirowanie poszukiwań repertuarowych i głębszej refleksji nad tekstem literackim,
  • kształtowanie kultury żywego słowa i doskonalenie warsztatowych umiejętności  recytatorów.

ZASADY UCZESTNICTWA:

• w konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas siódmych szkół podstawowych, gimnazjów,
  • szkół ponadgimnazjlanych  oraz placówek wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego,
  • szkoła (placówka) może zgłosić maksymalnie 5 recytatorów,
  • każdy uczestnik obowiązany jest przygotować i zaprezentować dwa utwory (teksty oryginalne, a nie przekłady):
    - jeden utwór Józefa Czechowicza,
    - jeden utwór wybranego poety Polski Niepodległej.

Wiersze poetów Polski Niepodległej z tomów wydanych w latach 1918-1930:

• Julian Przyboś: Śruby (1925), Oburącz (1926), Z ponad (1930),
  • Julian Tuwim: Czyhanie na Boga (1918), Sokrates tańczący (1920), Siódma jesień (1922), Wierszy tom czwarty (1923), Słowa we krwi (1926), Strofy o późnym lecie, Rzecz czarnoleska (1929),
  • Jan Lechoń: Karmazynowy poemat (1920, wyd. II - 1922), Srebrne i czarne (1924)
  • Kazimierz Wierzyński: Wiosna i wino (1919), Wróble na dachu (1921), Wielka Niedźwiedzica (1923), Pamiętnik miłości (1925), Laur olimpijski (1927), Pieśni fanatyczne (1929), Rozmowa z puszczą (1929)

Kategorie artystyczne:

• recytacja,
  • poezja śpiewana,
  • czas prezentacji obydwu tekstów nie może przekroczyć 5 minut.

TERMINY:

• eliminacje wojewódzkie odbędą się 2 marca 2018r. w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, ul. Grodzka 11,
  • zgłoszenia do eliminacji wojewódzkich prosimy nadsyłać do 14 lutego 2018r.
    - pocztą pod adresem: Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją", ul. Grodzka 11, 20-112 Lublin,
    - poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dostępny na naszej stronie,
    - pocztą elektroniczną na adres e-mail Pracowni Imprez MDK.

UWAGA!

Listy uczestników wraz z terminami przesłuchań konkursowych będą umieszczone na stronie: www.mdk.lublin.pl 21 lutego 2018r. 26 lutego 2018r.

Organizatorzy proszą nauczycieli o przesłanie na adres e-mail Pracowni Imprez MDK "Pod Akacją" w Lublinie potwierdzenia poprzez FORMULARZ dostępny na naszej stronie; potwierdzenie prosimy przesłać do 26 lutego 2018r.

Potwierdzam udział  ..............................(imiona i nazwiska) uczniów szkoły ........... (nazwa) przygotowanych przez ...... (imię i nazwisko nauczyciela) w terminie ........(data, godzina).

Komisja wojewódzka przyzna nagrody 10 najlepszym recytatorom, którzy będą reprezentować województwo lubelskie w eliminacjach XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza - 14 marca 2018r. w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją", ul. Grodzka 11.

KONCERT LAUREATÓW - 15 marca 2018r. w Muzeum Lubelskim, ul. Zamkowa 9.

Lista osób nagrodzonych i wyróżnionych w eliminacjach wojewódzkich zostanie opublikowana 6 marca 2018r. na naszej stronie internetowej: www.mdk.lublin.pl

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

Regulamin do pobrania (pdf)

Karta zgłoszenia (pdf)

Karta zgłoszenia (doc)

( terminy mogą ulec nieznacznym zmianom, prosimy zaglądać na tę stronę)