Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych "INSCENIZACJE"

środa, 22 maj 2019 - czwartek, 23 maj 2019
MDK "Pod Akacją" - Lublin
Strona WWW
Termin zgłoszeń
2019-05-06

INSCENIZACJE 2019

WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TEATRÓW DZIECIĘCYCH

ORGANIZATOR:

• Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie.

TERMIN:

• 22, 23 maja 2019r.

MIEJSCE:

• MDK „Pod Akacją” w Lublinie, ul. B. Chrobrego 18 (LSM, Osiedle Piastowskie).

UCZESTNICY:

• teatry dziecięce działające w szkołach podstawowych (klasy I - VI) i placówkach wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego..

CELE:

• nauka języka teatru,
  • wyzwolenie kreatywnych postaw,
  • inspirowanie poszukiwań repertuarowych.

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. Każda placówka może zgłosić maksymalnie dwa zespoły teatralne.
  2. Czas prezentowanego programu nie może przekroczyć 20 minut.
  3. Wskazany jest repertuar nie objęty programem szkolnym, odzwierciedlający zainteresowania uczestników oraz dostosowany do możliwości interpretacyjnych młodych wykonawców, w oparciu o teksty autorów tzw. klasyki dziecięcej do autorów współczesnych.

NAGRODY:

1. Jury powołane przez organizatorów dokona oceny według następujących kryteriów:
    - dobór repertuaru,
    - walory wychowawcze,
    - kultura przekazu scenicznego,
    - ogólny wyraz artystyczny.
  2. Spektakl teatralny najwyżej oceniony przez komisję zostanie zaprezentowany podczas KONCERTU LAUREATÓW 52. Turnieju Poezji Dziecięcej – 8 czerwca 2019r. w MDK "Pod Akacją" w Lublinie, ul. B. Chrobrego 18.
    Zespołom teatralnym, zgodnie z werdyktem jury, zostaną wręczone nagrody, wyróżnienia oraz dyplomy za udział w przeglądzie.

WERDYKT JURY JEST NIEPODWAŻALNY.

ZGŁOSZENIA:

1. Placówki zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o przesłanie zgłoszenia:
    - pocztą pod adresem: Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”, ul. Grodzka 11, 20-112 Lublin - karta zgłoszenia,
    - przy pomocy formularza zgłoszenia
    do 6 maja 2019r.
  2. W karcie zgłoszenia prosimy wybrać jeden z proponowanych terminów prezentacji.

DODATKOWE INFORMACJE:

• W przypadku nieobecności podczas finału konkursu nagrody i dyplomy można odebrać do końca roku szkolnego 2018/2019.
  • Wyniki konkursu dostępne będą na stronie internetowej MDK: www.mdk.lublin.pl

KONTAKT:

• Pracownia Imprez MDK "Pod Akacją" w Lublinie, tel./fax: 81 5322740. kom. 532 104 347.

Pobierz regulamin

Dostępne terminy