Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych "INSCENIZACJE"

czwartek, 24 maj 2018 - piątek, 25 maj 2018
MDK "Pod Akacją" - Bolesława Chrobrego 18, 20-611 Lublin
Strona WWW
Termin zgłoszeń
2018-05-10

INSCENIZACJE 2018

WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TEATRÓW DZIECIĘCYCH

ORGANIZATOR:

• Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie.

TERMIN:

• 24, 25 maja 2018r.

MIEJSCE:

• MDK „Pod Akacją” w Lublinie, ul. B. Chrobrego 18 (LSM, Osiedle Piastowskie).

UCZESTNICY:

• teatry dziecięce działające w szkołach podstawowych (klasy I - VI) i placówkach wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego..

CELE:

• nauka języka teatru,
  • wyzwolenie kreatywnych postaw,
  • inspirowanie poszukiwań repertuarowych.

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. Każda placówka może zgłosić maksymalnie dwa zespoły teatralne.
  2. Czas prezentowanego programu nie może przekroczyć 20 minut.
  3. Wskazany jest repertuar nie objęty programem szkolnym, odzwierciedlający zainteresowania uczestników oraz dostosowany do możliwości interpretacyjnych młodych wykonawców, w oparciu o teksty autorów tzw. klasyki dziecięcej do autorów współczesnych.

NAGRODY:

1. Jury powołane przez organizatorów dokona oceny według następujących kryteriów:
    - dobór repertuaru,
    - walory wychowawcze,
    - kultura przekazu scenicznego,
    - ogólny wyraz artystyczny.
  2. Spektakl teatralny najwyżej oceniony przez komisję zostanie zaprezentowany podczas KONCERTU LAUREATÓW 51. Turnieju Poezji Dziecięcej – 9 czerwca 2018r. (Amfiteatr na Poczekajce, Al. Kraśnicka 76 przy Parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie MDK "Pod Akacją" w Lublinie, ul. B. Chrobrego 18).
    Zespołom teatralnym, zgodnie z werdyktem jury, zostaną wręczone nagrody, wyróżnienia oraz dyplomy za udział w przeglądzie.

WERDYKT JURY JEST NIEPODWAŻALNY.

ZGŁOSZENIA:

1. Placówki zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o przesłanie zgłoszenia:
    - pocztą pod adresem: Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”, ul. Grodzka 11, 20-112 Lublin - karta zgłoszenia,
    - przy pomocy formularza zgłoszenia
    do 10 maja 2018r.
  2. W karcie zgłoszenia prosimy wybrać jeden z proponowanych terminów prezentacji.

DODATKOWE INFORMACJE:

• W przypadku nieobecności podczas finału konkursu nagrody i dyplomy można odebrać do końca roku szkolnego 2017/2018.
  • Wyniki konkursu dostępne będą na stronie internetowej MDK: www.mdk.lublin.pl

KONTAKT:

• Pracownia Imprez MDK "Pod Akacją" w Lublinie, tel./fax: 81 5322740. kom. 532 104 347.

Pobierz regulamin

Dostępne terminy