"Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza..."

czwartek, 15 marzec 2018 16:00 - 18:00
Muzeum Lubelskie Zamek - Zamkowa 9, 20-117 Lublin
Termin zgłoszeń
2018-02-14

XVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

"Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz poetów Polski Niepodległej"

ORGANIZATORZY:

• Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją” w Lublinie,
  • Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza w Lublinie.

CELE KONKURSU:

• pogłębienie wiedzy uczniów na temat twórczości Józefa Czechowicza i poetów Polski Niepodległej,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej literaturą i plastyką,
  • umożliwienie prezentacji twórczości plastycznej dzieci i młodzieży szerszemu kręgowi odbiorców.

ZASADY UCZESTNICTWA:

• w konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich oraz uczestnicy placówek wychowania pozaszkolnego,
  • wykonanie prac w formacie nie mniejszym niż A3 w dowolnej technice: malarstwo, rysunek, grafika (warsztatowa i komputerowa), malarstwo na szkle, techniki mieszane, tkanina artystyczna, aplikacja, makrama, ilustrującej wybrany wiersz Józefa Czechowicza lub poety Polski Niepodległej: Juliana Przybosia, Juliana Tuwima, Jana Lechonia i Kazimierza Wierzyńskiego”:
    wiersze z tomów wydanych w latach 1918-1930:
    • Julian Przyboś: Śruby (1925), Oburącz (1926), Z ponad (1930)
    • Julian Tuwim: Czyhanie na Boga (1918), Sokrates tańczący (1920), Siódma jesień (1922), Wierszy tom czwarty (1923), Słowa we krwi (1926), Strofy o późnym lecie, Rzecz czarnoleska (1929)
    • Jan Lechoń: Karmazynowy poemat (1920, wyd. II - 1922), Srebrne i czarne (1924)
    • Kazimierz Wierzyński: Wiosna i wino (1919), Wróble na dachu (1921), Wielka Niedźwiedzica (1923), Pamiętnik miłości (1925), Laur olimpijski (1927), Pieśni fanatyczne (1929), Rozmowa z puszczą (1929)
  • nie będą oceniane prace wyklejane: ziarnami, bibułą, watą, zapałkami, plasteliną itp.
  • ilość nadesłanych prac nieograniczona,
  • prace powinny być czytelnie opisane (na odwrocie): imię i nazwisko oraz wiek autora (klasa), imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego praca została wykonana, tytuł wiersza, który zainspirował autora pracy, nazwa i adres szkoły
    (wzór opisu pracy DO POBRANIA )
  • zestaw prac powinien zawierać listę ich autorów oraz tytuły zilustrowanych wierszy (zbiorowa karta zgłoszenia). Na opakowaniu należy wpisać nazwę konkursu i województwa,
  • prace zwinięte w rulon oraz zbiorowego autorstwa nie będą brane pod uwagę,
  • prace nie podlegają zwrotowi i pozostają do dyspozycji organizatorów.

OCENA I NAGRODY:

• Prace oceniane będą w czterech kategoriach wiekowych:
  1. klasy I – III szkoły podstawowej,
  2. klasy IV – VI szkoły podstawowej,
  3. kl. VII szkoły podstawowej - klasy gimnazjalne,
  4. szkoły średnie.
  • w każdej z kategorii JURY przyzna równorzędne nagrody, wyróżnienia i kwalifikacje do wystawy pokonkursowej,
  • trzy z nagrodzonych prac plastycznych przeznaczone będą na nagrody PAPIEROWEJ KORONY, ZŁOTEJ STROFY i CZŁOWIECZEJ NUTY dla laureatów XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza.

TERMINY:

• Termin nadsyłania prac: 14 lutego 2018r. pod adresem:
    Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”, ul. Grodzka 11, 20-112 Lublin
    z dopiskiem ILUSTRACJE... (decyduje data stempla pocztowego)
    Szczegółowych informacji udziela Pracownia imprez MDK „Pod Akacją”:
    81 53 227 40, kom.
    532 104 347
  • Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o szczegółach podsumowania ogólnopolskiego do 8 marca 2018r. Uczestnicy etapu centralnego pokrywają koszty podróży i pobytu w Lublinie (zakwaterowanie w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ul. Dominikańska 5, koszt jednego noclegu ok. 45 zł).
  • Uroczysty finał konkursu połączony z otwarciem wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac odbędzie się 15 marca 2018r. w Muzeum Lubelskim, ul. Zamkowa 9.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

Pobierz regulamin (pdf)

Wspierane przez iCagenda