Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej

Termin zgłoszeń
2018-05-05

51. Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej

pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk

Eliminacje wojewódzkie (recytatorzy)

ORGANIZATOR:

• Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie

TERMIN (zmiana):

• 17, 18 maja 2018r.   22, 23 maja 2018r.

MIEJSCE:

• Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, ul. B. Chrobrego 18.

UCZESTNICY:

• recytatorzy indywidualni szkół podstawowych i placówek wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego.

CELE TURNIEJU:

• popularyzacja literatury dziecięco-młodzieżowej w środowisku szkolnym,
  • budzenie wrażliwości dzieci na piękno języka i bogactwo jego odcieni,
  • wykrywanie uzdolnień w zakresie interpretacji tekstów literackich.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. Recytatorzy indywidualni od kl. I - VI w następujących grupach:
    - I grupa - dzieci kl. I- II
    - II grupa - dzieci kl. III - IV
    - III grupa - dzieci kl. V - VI
  2. Każda placówka może zgłosić maksymalnie pięciu recytatorów indywidualnych wyłonionych poprzez eliminacje szkolne.
  3. Każdy recytator indywidualny obowiązany jest przygotować jeden utwór (wiersz lub fragment prozy). Nie ma możliwości zmiany repertuaru. Czas recytacji do 3 minut. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo przerwania występu przekraczającego limit czasu.
  4. Wskazany jest repertuar nie objęty programem szkolnym, odzwierciedlający zainteresowania uczestników TURNIEJU oraz mieszczący się w możliwościach interpretacyjnych młodych wykonawców w oparciu o teksty autorów tzw. klasyki dziecięcej do autorów współczesnych.

NAGRODY:

1. Jury powołane przez organizatorów TURNIEJU dokona oceny wg następujących kryteriów:
    - dobór repertuaru,
    - interpretacja tekstu,
    - ogólny wyraz artystyczny.
  2. Najwyższą formą nagrody jest udział w KONCERCIE LAUREATÓW (9 czerwca 2018r. w Amfiteatrze Parafii na Poczekajce, Aleja Kraśnicka 76  MDK "Pod Akacją" w Lublinie, ul. B. Chrobrego 18).
  3. W przypadku nieobecności podczas podsumowania konkursu dyplomy i nagrody można odebrać do końca roku szkolnego w MDK, ul. Grodzka 11 (Pracownia imprez).

ZGŁOSZENIA (zakończone):

Placówki zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o przesłanie zgłoszeń:
- pocztą pod adresem:
Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”,
ul. Grodzka 11,
20-112 Lublin
z dopiskiem "TURNIEJ POEZJI DZIECIĘCEJ" - karta zgłoszenia

- lub za pomocą naszego FORMULARZA ZGŁOSZENIA

do dnia 5 maja 2018r.

UWAGA!

• Listy uczestników wraz z terminami przesłuchań konkursowych będą umieszczone na stronie www.mdk.lublin.pl 11 maja 2018r.
  • Organizatorzy proszą nauczycieli o przesłanie potwierdzenia udziału do 15 maja 2018r. za pomocą naszego FORMULARZA POTWIERDZENIA
  • Wyniki konkursu zostaną opublikowane 29 maja 2018r. na naszej stronie (www.mdk.lublin.pl)
    WERDYKT JURY JEST NIEPODWAŻALNY.

Pobierz regulamin

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TURNIEJU!

mt_ignore:Patronat honorowy: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk

mt_ignore:Patronat honorowy: Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk