Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej (OnLine)

tpd-wyd
sobota, 20 czerwiec 2020
MDK "Pod Akacją" - Lublin
Strona WWW
Termin zgłoszeń
2020-05-31

53. Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej (OnLine)

Eliminacje wojewódzkie (recytatorzy)

UWAGA: ZMIANY W REGULAMINIE

ORGANIZATOR

Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie

TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ WRAZ Z NAGRANIAMI

31 maja 2020r.

Koncert Laureatów Turnieju zaplanowany jest na 20 czerwca 2020r. w MDK „Pod Akacją” w Lublinie przy ul. B. Chrobrego 18. W sytuacji przedłużającej się przerwy w nauczaniu i zamknięcia szkół i placówek nauczania pozaszkolnego w tym okresie koncert odbędzie się online - nagrodzone recytacje zostaną opublikowane w internecie.

CELE TURNIEJU

• popularyzacja literatury dziecięco-młodzieżowej w środowisku szkolnym,
  • budzenie wrażliwości dzieci na piękno języka i bogactwo jego odcieni,
  • wykrywanie uzdolnień w zakresie interpretacji tekstów literackich.

UCZESTNICY

• recytatorzy indywidualni szkół podstawowych i placówek wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego

WARUNKI UCZESTNICTWA

• recytatorzy indywidualni od kl. I - VI w następujących grupach:
    • I grupa - dzieci kl. I- II
    • II grupa - dzieci kl. III – IV
    • III grupa - dzieci kl. V - VI,
  • każda placówka może zgłosić maksymalnie pięciu recytatorów indywidualnych.
  • każdy recytator indywidualny obowiązany jest przygotować jeden utwór: wiersz
    lub fragment prozy,
  • nie ma możliwości zmiany repertuaru. Czas recytacji do 3 minut,
  • wskazany jest repertuar nie objęty programem szkolnym, odzwierciedlający zainteresowania uczestników Turnieju oraz mieszczący się w możliwościach interpretacyjnych młodych wykonawców w oparciu o teksty autorów tzw. klasyki dziecięcej do autorów współczesnych.

NAGRODY

• Jury powołane przez organizatorów dokona oceny wg następujących kryteriów:
    • dobór repertuaru,
    • interpretacja tekstu,
    • ogólny wyraz artystyczny.
  • Najwyższą formą nagrody jest udział w KONCERCIE LAUREATÓW 20 czerwca 2020r.
    • w MDK „Pod Akacją” w Lublinie, ul. B. Chrobrego 18
    • lub w internecie
  • W przypadku nieobecności podczas podsumowania konkursu dyplomy
    i nagrody można będzie odebrać do końca roku szkolnego lub we wrześniu 2020 r. w MDK,
    ul. Grodzka 11 (Pracownia imprez).

ZGŁOSZENIA

• Placówki zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o przesłanie zgłoszeń:
    - za pomocą naszego FORMULARZA ZGŁOSZENIA
    - lub pocztą elektroniczną pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. korzystając z  KARTY ZGŁOSZENIA do pobrania i wypełnienia,
    do dnia 31 maja 2020r.,
  • UWAGA: w razie wystąpienia problemów z wysyłką na wyżej podany adres e-mail prosimy wysyłać na adres Pracowni imprez MDK: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przepraszamy za utrudnienia.
  • występ recytatora należy zarejestrować kamerą / aparatem fotograficznym z możliwością nagrywania wideo / smartfonem etc. w postaci pliku audio-wideo i przesłać do ogólnodostępnej darmowej chmury  WeTransfer.com podając adres odbiorcy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • nieprzekraczalny czas nagrania (recytacji) – 3 minuty,
  • w formularzu zgłoszenia lub na karcie zgłoszenia należy zamieścić jedynie link do przesłanego pliku, prosimy nie przesyłać na adres organizatora całych plików.

UWAGA!

• Wyniki konkursu zostaną opublikowane najpóźniej 12 czerwca 2020r. na naszej stronie (www.mdk.lublin.pl),
  • WERDYKT JURY JEST NIEPODWAŻALNY.

Pobierz regulamin

Pobierz KLAUZULĘ ZGODY na przetwarzanie danych i wykorzystywanie wizerunku uczestnika 53. Wojewódzkiego Turnieju Poezji Dziecięcej

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TURNIEJU!

Wspierane przez iCagenda