XXXVIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Czechowicza oraz poetów awangardy lubelskiej

czech-recyt-wyd
czwartek, 27 luty 2020 - piątek, 28 luty 2020
MDK "Pod Akacją" - Grodzka 11, 20-112 Lublin, Polska
Strona WWW
Termin zgłoszeń
2020-02-17

XXXVIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Czechowicza i poetów awangardy lubelskiej

Organizatorzy:

Konkurs dedykowany jest pamięci wybitnego poety polskiego – Józefa Czechowicza.

FINAŁ KONKURSU stanowi uroczysty KONCERT LAUREATÓW - w rocznicę urodzin poety.

Cele Konkursu:

1. Przybliżenie młodzieży twórczości Józefa Czechowicza i poetów awangardy lubelskiej:Franciszki Arnsztajnowej, Konrada Bielskiego, Tadeusza Bocheńskiego, Stanisława Ciesielczuka, Henryka DomińskiegoWacława GralewskiegoStanisława GrędzińskiegoKazimierza Andrzeja Jaworskiego, Mieczysława Kossowskiego, Józefa ŁobodowskiegoAntoniego MadejaBronisława Ludwika Michalskiego, Władysława Podstawki, Jana Szczawieja, a także Julii Hartwig i Anny Kamieńskiej, poetek, które we wczesnej fazie swojej twórczości inspirowały się poezją awangardy lubelskiej.
    Zob. m. in.: Ludwik Zalewski, Antologia współczesnych poetów lubelskich, wstęp Józef Czechowicz. Lublin1939.
  2. Inspirowanie poszukiwań repertuarowych i głębszej refleksji nad tekstem literackim.
  3. Kształtowanie kultury żywego słowa i doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorów.

Warunki uczestnictwa:

1. W KONKURSIE  mogą uczestniczyć uczniowie VII, VIII  klas szkół podstawowych, i szkół ponadpodstawowych.
  2. Każdy uczestnik ma obowiązek przygotować dwa utwory (teksty oryginalne, a nie przekłady):
    - jeden utwór Józefa Czechowicza,
    - jeden utwór wybranego poety awangardy lubelskiej.

Kategorie artystyczne:
    - recytacja,
    - poezja śpiewana (soliści, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne wykonujące  kompozycje autorskie lub innych twórców).

Czas wykonania obu utworów nie może przekraczać 5 minut.

3. Każda placówka (szkoła) z województwa lubelskiego może zgłosić do udziału w eliminacjach wojewódzkich 5 recytatorów.
    - eliminacje wojewódzkie odbędą się w dniach 27- 28 lutego 2020 r. w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, ul. Grodzka 11.
    - zgłoszenia do eliminacji wojewódzkich prosimy nadsyłać do 17 lutego 2020 r.
    pocztą pod adresem:
    Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”, ul. Grodzka 11, 20-112 Lublin,
    poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dostępny na naszej stronie,
    pocztą elektroniczną na adres e-mail Pracowni Imprez MDK.

UWAGA!

Listy uczestników wraz z terminami przesłuchań konkursowych będą umieszczone na stronie: www.mdk.lublin.pl  20 lutego 2020 r. Organizatorzy proszą nauczycieli o przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. potwierdzenia następującej treści:
Potwierdzam udział  ............................. (imiona i nazwiska) uczniów szkoły ................................. (nazwa) przygotowanych przez ......................... (imię i nazwisko nauczyciela) w terminie ................ (data, godzina).

Można również wysłać potwierdzenie poprzez FORMULARZ.

Potwierdzenie prosimy przesłać do 25 lutego 2020 r.

Komisja wojewódzka przyzna nagrody 10 najlepszym recytatorom, którzy będą reprezentować województwo lubelskie w eliminacjach XX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza -  13 marca 2020 r.

WERDYKT JURY JEST OSTATECZNY I NIEPODWAŻALNY!

Nagrody i wyróżnienia (finansowe i rzeczowe) w Konkursie Ogólnopolskim przyzna jury powołane przez organizatorów konkursu. Pula nagród finansowych wynosi co najmniej 1 500 złotych.

Główne nagrody to:

• "Papierowa Korona" za najciekawszą interpretację wiersza Józefa Czechowicza,
  • "Złota Strofa" za najlepszą interpretację wiersza poety awangardy lubelskiej,
  • "Człowiecza Nuta" za najlepszą interpretację poezji śpiewanej.

KONCERT LAUREATÓW - 14 marca 2020 r.

Lista osób nagrodzonych i wyróżnionych w eliminacjach wojewódzkich zostanie opublikowana 5 marca 2020 r. na stronie internetowej MDK: www.mdk.lublin.pl

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

1. Zgłoszenie do udziału w konkursie oznacza zgodę na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych podanych w formularzach i kartach zgłoszenia
    w celach niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia organizowanego wydarzenia (zgodnie z RODO). Opiekunom prawnym uczestników i osobom, których dane dotyczą przysługuje prawo do ich wglądu i poprawienia oraz żądania zaprzestania ich przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz ich brak uniemożliwia wzięcie udziału w konkursie.
  2. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania danych: imienia i nazwiska, wieku, miejscowości, nazwy instytucji delegującej w zakresie publicznej promocji i sprawozdawczości konkursu.
  3. Administratorem danych jest Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, 20-112 Lublin, ul. Grodzka 11.
  4. Organizator zastrzega sobie prawo do fotograficznej i audiowizualnej rejestracji wydarzenia oraz jego prezentacji w materiałach promocyjnych i sprawozdawczych związanych z organizowanym konkursem.
  5. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne ze zgodą na wykorzystanie zdjęć i materiałów multimedialnych zawierających wizerunek osób biorących udział w konkursie.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

Regulamin do pobrania (pdf)

Karta zgłoszenia (pdf)

Karta zgłoszenia (doc)

( terminy mogą ulec nieznacznym zmianom, prosimy zaglądać na tę stronę)